سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 810

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان روز گذشته در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و كمیسيون هماهنگي بانك هاي استان حضور یافت.

  

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: مديران دستگاه هاي اجرايي ذي ربط بايد گام به گام همراه سرمايه گذار حركت كرده و تا رسيدن به نتيجه در كنار وي حضور داشته و او را حمايت كنند. وی، به نگاه ويژه بانک ها و دستگاه هاي اجرايي به شهرستان هاي استان خصوصاً شهرستان نهبندان اشاره کرد و ادامه داد: شهرستان نهبندان به دليل اهميت و جايگاهي كه دارد در دو دهه قبل داراي طرح توسعه بوده كه نشان دهنده اهميت اين شهرستان در استان و منطقه شرق كشور است.

دکتر مروج الشریعه، با بیان اینکه بايد به شهرستان نهبندان توجه ويژه اي صورت گيرد، ادامه داد: در صورت عدم توجه خاصي به اين شهرستان خصوصاً در حوزه اشتغال، کل استان دچار چالش خواهد شد ؛ از اين رو مي طلبد كه نگاه مديران به اين شهرستان عوض شود. مقام عالی دولت در استان، هماهنگی بین دستگاه هاي اجرايي و بانک ها را مورد تاکيد ويژه قرار داد و افزود: ناهماهنگي هاي موجود بين دستگاه هاي اجرايي و مديران موجب خواهد شد تا مردم و سرمايه گذاران در سيستم اداري گرفتار شده و رسيدگي به درخواست هاي آنان طولاني شده و مشمول زمان شود.

مروج الشریعه، خاطر نشان ساخت: چهار دستگاه پیشران در حوزه اقتصادی اعم از اداره کل گردشگري، صنايع دستي و گردشگري ، تعاون، کار و رفاه اجتماعي ، جهاد کشاورزي و اداره كل ارتباطات زيرساخت با هماهنگي دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري در جلسه اي تخصصي گره هاي اداري موجود در زمينه پرداخت تسهيلات را بررسي و راهكارهاي رفع آنها را به مركز ارائه نمايند.

استاندار خراسان جنوبی، ادامه داد: افزایش سقف تسهیلات پرداختي در استان ها، افزايش اختيارات کارگره هاي استاني، تسهيل فرايند پرداخت تسهيلات اشتغال و مباحثي از اين دست نيز مي تواند به عنوان پيشنهاد اين کميته به مرکز ارائه گردد.

مروج الشریعه، توزیع متوازن اعتبارات اشتغال در سطح شهرستان ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: توزيع اعتبارات مشاغل روستايي خصوصاً اعتبارات صندوق کار آفريني اميد حتماً بايد در دستور کار قرار گيرد تا بتوان در عدالت توزيع اين اعتبارت نيز گام هاي اساسي برداشت. وی خاطر نشان ساخت: برای اعتبارات سال ۹۷، سهم اعتبارات شهرستان ها در حوزه اشتغال به همراه الزامات قانونی مربوطه احصاء و به شهرستان ها اعلام گردد تا طرح هاي مورد نظر را خود کارگروه هاي شهرستاني با توجه به مزيت هاي هر شهرستان و نيز مشکلات و درخواست هايي که در آن منطقه وجود دارد انتخاب و اجرايي كنند.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی