یکشنبه     28/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 397

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛محمدهادی آرین رئیس سازمان در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و كمیسيون هماهنگي بانك هاي استان حضور یافت.

 

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: دستگاه هاي اجرايي و كميته ۵ نفره اي كه در استانداري مسئول بررسي پرونده هاي سرمايه گذاران هستند بايد ترتيبي اتخاذ نمايند تا سرمايه گذاران به هيچ وجه در گير و دار مسائل اداري گرفتار شده و معطل بمانند. وی،به ايجاد شبکه کامل كارخانجات نساجي در استان اشاره كرد و افزود: در صورتي كه سرمايه گذاران متعهد شوند زنجيره كاملي از كارخانجات نساجي در تمامي ۱۱ شهرستان استان احداث نمايند از محل كمك هاي فني و اعتباري و تسهيلات يارانه دار كمك خواهيم كرد. دکتر مروج الشریعه ،به عدم خروج شیر خام از استان به عنوان یک محصول دامي اشاره کرد و ادامه داد: مسئولين امر بايد نهايت تلاش خود را با هم افزايي و همكاري هاي بين استاني براي جلوگيري از خروج شير از استان به انجام برسانند؛ راهبرد اين مأله اين است كه توافقي كه با كارخانجات صاحب برند در اين رابطه به انجام مي رسد نسبت به ايجاد نمايندگي براي توليد در همين استان اقدام نمايند تا بتوان علاوه بر حفظ ارزش افزوده اين محصول ، از اشتغال ايجاد شده نيز استفاده كرد.

مروج الشریعه، با بیان اینکه تاکنون تنها ۵۰ درصد از سهم استان از اعتبارات اشتغال زايي جذب شده است ،گفت: اين روند بايد تسريع يافته و تلاش و جديت بيشتري براي جذب اعتبارات از سوي دستگاه هاي اجرايي به انجام برسد.

استاندار خراسان جنوبی، به اصلاح آیین نامه دريافت تسهيلات اشتغال زا اشاره کرد و افزود: در حال حاضر رقابتي شديد بين استان ها در خصوص جذب منابع و اعتبارات شروع شده است و استان خراسان جنوبي بايد از فرصت پيش آمده نهايت بهره را برده و سهم قابل توجهي را از اين محل جذب نمايد.

وی به تدوین نظام نامه جامع جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغال در کشور اشاره کرد و افزود: در جلسه اي که در تهران با حضور مديران عامل بانك هاي كشور ،مديران كل تعاون كار و رفاه اجتماعي استان ها ،مديران كل دفاتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري ها و برخي مسئولين دستگاه هاي نظارتي برگزار شد، نظام نامه اي با مسئوليت وزارت كشور تدوين شد كه در آن روند پرداخت تسهيلات مربوط به اعتبارات اشتغال به صورت لحظه اي مورد نظارت دقيق قرار مي گيرد و عملكرد دستگاه ها و بانك هاي استان به صورت منظم توسط دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري به تهران منعكس مي گردد.

مقام عالی دولت در استان، مسئولیت نظارت بر اجرای اين نظام نامه را دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري ها دانست و تصريح کرد: دستگاه هاي اجرايي بايد سرعت کار را بيشتر کرده و بگونه اي برنامه ريزي كنند تا سرمايه گذاران در گير و دار مسائل اداري به هيچ وجه گرفتار نشوند.

مروج الشریعه،به انجام اقدامات نظارتی در این رابطه از سوي وزارت کشور اشاره کرد و ادامه داد: دستگاه هاي استاني نيز بر مبناي گزارشي که از سوي دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري ارسال مي گردد رده بندي شده و مورد ارزيابي قرار مي گيرند.