دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 788

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محسن عباسی مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان در جلسه کارگروه ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان حضور یافت .

 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این جلسه گفت: اقدامات مناسبي در حوزه گردشگري به انجام رسيده اما هنوز تا رسيدن به نقطه ايده آل و استان هاي جلودار در اين زمينه فاصله داريم.

سيد مجتبي علوي مقدم ،با بيان اينکه بايد فرهنگ نحوه برخورد با گردشگر بيش از پيش در بين مديران و مردم نهادينه شود، افزود: در تمامي مراکز گردشگري استان،شوراي فرهنگي بايد تشكيل شود تا مردم خصوصاً در نقاط روستايي و عشايري نسبت به حضور گردشگران و نيز نحوه برخورد و ميزباني از آنان توجيه شوند. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي،به ظرفيت هاي بي نظير استان در حوزه گردشگري و صنايع دستي اشاره کرد و گفت:رشد ۲۰ درصدي اقامت گردشگران در استان در سال ۹۶ نسبت به سالهاي قبل از آن گواه صادقي بر اين مدعاست. علوی مقدم،خاطر نشان ساخت:در سال ۹۶ بازدید از مراکز تاریخي و جاذبه هاي گردشگري استان نسبت به سال قبل از آن بالغ بر ۲۳ درصد رشد داشته است که پيشرفتي قابل توجه محسوب مي شود.

وی با بیان اینکه اداره کل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان بايد برنامه افق ۱۴۲۰ خود را هر چه سريعتر ارائه نمايد،افزود: نحوه برخورد با گردشگران خصوصاً گردشگران خارجي بايد بگونه اي باشد تا اثري مطلوب و ماندگار از استان در ذهن آنان تداعي و ماندگار شود تا بتوان در خصوص مراجعه مجدد و تبليغ اين استان براي ديگران قدم هاي موثري برداشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي، با اشاره به اينکه رفتار مناسب با گردشگران مي تواند بهترين تبليغ براي جذب گردشگران به استان باشد،خاطر نشان ساخت:مردم خوب خراسان جنوبي با پيشينه غني فرهنگ ايراني- اسلامي خود قطعاً زمينه هاي اين امر را فراهم خواهند ساخت. علوی مقدم،ضمن تاکید بر ایجاد زمينه هاي نشاط و شادابي جوانان گفت:بايد زمينه هاي رعايت مباحث شرعي و تفريحات سالم را براي جوانان فراهم کنيم در غير اينصورت دشمنان ما با سوء استفاده از اين شرايط جوانان ما را به مسيرهاي انحرافي خواهند کشاند.