دوشنبه     22/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 403

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و كمیسيون هماهنگي بانك هاي استان حضور یافت .

 

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: مديران و مسئولان بايد در عمل نشان بدهند كه به معني واقعي كلمه قدر سرمايه گذاران داخلي و خارجي را مي دانند؛ از اين رو هيچ سرمايه گذاري نبايد براي اخذ مجوز در استان معطل بماند.

وی حضور سرمايه گذاران چيني را در استان فرصتي مغتنم دانست و تصريح کرد: نحوه برخورد و تعامل مسئولين با سرمايه گذاران خارجي بهترين تبليغ براي افزايش سطح کمي وكيفي سرمايه گذاري در استان است.

دکتر مروج الشریعه، ادامه داد: اگر ما به موقع به تعهداتمان عمل کنیم و اجازه ندهیم که در روند مباحث اداري گرفتار شده و معطل بمانند قطعاً روند رو به گسترشي را در حوزه سرمايه گذاري شاهد خواهيم بود.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه آداب برخورد باسرمايه گذاران خارجي بسيار مهم و حائز اهميت است، خاطر نشان ساخت: بايد با شفافيت تمام با آنها برخورد کنيم تا سرمايه گذاران بيشتري براي حضور در استان ترغيب و تشويق شوند و اين بهترين نوع تبليغ است. مروج الشریعه، استان خراسان جنوبی را در حوزه های مختلف واجد شرايط مطلوب براي سرمايه گذاري برشمرد و افزود: تمامي نقاط اين استان داراي ظرفيت هاي بي نظيري در حوزه سرمايه گذاري است که بايد بيش از پيش مورد توجه و برنامه ريزي قرار گيرد. استاندار خراسان جنوبی، به شهرستان خوسف به عنوان یکی از شهرستان هاي داراي ظرفيت در اين زمينه اشاره کرد و ادامه داد: در آينده اي نزديک خوسف به مهمترين كانون رشد و توسعه و موتور محركه توسعه اقتصادي استان تبديل خواهد شد.

مروج الشریعه، با بیان اینکه اين شهرستان نيز داراي توانمندي هاي بسيار زيادي است، گفت: اين شهرستان مي تواند در توسعه استان نقش آفرين بوده و در آينده اقتصادي استان تعيين کننده باشد.

مقام عالی دولت در استان، با اشاره به اینکه با تمام وجود آماده کمک و حمایت از سرمايه گذاران خارجي خواهيم بود يادآورشد: سازمان همياري شهرداري هاي استان به عنوان سازمان مورد اعتماد دو طرف به عنوان يك پيشران اقتصادي مباحث و موضوعات سرمايه گذاران چيني در استان را دنبال خواهد كرد.

مروج الشریعه، به توسعه آموزش های فنی و حرفه اي به عنوان يک موضوع زيرساختي اشاره کرد و گفت: اداره کل آموزش فني و حرفه اي نقش مهمي در تربيت نيروي انساني ماهر و متخصص براي بكارگيري در بخش هاي مورد نياز در حوزه هاي سرمايه گذاران خارجي خواهد داشت. وی ادامه داد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با همکاري سازمان برنامه و بودجه استان نسبت به برگزاري کارگاه هاي آموزشي با اولويت فارغ التحصيلان رشته هاي صنعت ،معدن مكانيك، زمين شناسي و... اقدام و بعد از اتمام دوره هاي آموزشي آنها را براي ورود به بازار كار مورد نياز سرمايه گذاران آماده خواهد كرد.

وی ضمن تاکید بر تامین زيرساخت هاي سرمايه گذاري در شهرستان هاي استان گفت: شرکت شهرک هاي صنعتي استان نيازمندي هاي خود رادر حوزه هاي زيرساختي ارائه نمايند تا در صورت لزوم اقدامات لازم صورت گيرد.