سه شنبه     14/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 743

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان حضور یافت.

 

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: واحدهاي توليدي داراي مشکل بايد با دستگاه هاي اجرايي ذي ربط و بانک هاي عامل وارد تعاملي مثبت شوند تا مورد حمايت ستاد تسهيل و رفع موانع توليد قرار گيرند.

وی ،با بيان اينکه تعامل بين بانک ها و دستگاه هاي اجرايي برد- برد خواهد بود، افزود: دستگاه هاي اجرايي و بانك ها نهايت تعامل و همكاري را با واحدهاي توليدي كه در حال توليد بوده ،تثبيت اشتغال داشته اند و حتي به دنبال طرح توسعه هستند، داشته باشند.

دکتر مروج الشریعه، با بیان اینکه واحدهاي توليدي داراي مشکل ، طرح و برنامه پيشنهادي خود را به دستگاه ها ارائه كنند، گفت: كميته هاي تخصصي ذيل ستاد تسهيل و رفع موانع توليد نيز بايد فعال تر شده و در يك بازه زماني مشكلات واحدهاي توليدي را بررسي و آنها را براي اخذ تصميم نهايي به ستاد ارائه كنند.

مقام عالی دولت در استان ، کمک به واحدهای تولیدي که به دليل بدهي هاي بانكي دچار مشكل شده اند را از جمله وظايف ستاد تسهيل دانست و تصريح كرد: دستگاه ها و بانك ها با حسن نيت و با هر روشي كه مقدور است با تعاملي مثبت با واحدهاي توليدي وارد معامله شده و در يك فضاي مناسب نسبت به حل مشكلات اقدام كنند؛ بگونه اي كه علاوه بر رعايت حقوق توليدكنندگان بيت المال و حقوق دولتي نيز مورد توجه قرار گيرد.

مروج الشریعه، ادامه داد: بانک ها می توانند با پذیرش شرايط واحدهاي داراي مشکل فرصت هاي جديد منابع مالي براي خود ايجاد کنند چرا كه تجربه چندين ساله نشان داده كه تملك ، مشكلي را از بانك ها حل نمي كند.

استاندار خراسان جنوبی، ایجاد شهرک های گلخانه اي در مرکز استان را به عنوان يک صنعت زيرساختي مورد تاكيد قرار داد و افزود: در خصوص تامين منابع مالي و تسهيلات مورد نياز براي اجراي اين طرح آماده كمك و ارائه مساعدت هاي لازم هستيم.

مروج الشریعه، به طرح های تولیدي و صنعتي که به دنبال برندسازي هستند اشاره کرد و ادامه داد: اين گونه واحدها نيز به عنوان يک صنعت بالادستي بايد در مركز استان حمايت شده و توسعه پيدا كنند.