یکشنبه     19/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 827

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبیمعاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي که روز گذشته در جلسه شوراي هماهنگي روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان که به مناسبت روز جهاني ارتباطات و روز ملي روابط عمومي برگزار شده بود سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود:روابط عمومي ها آيينه تمام نماي رفتارهاي سازماني دستگاه ها و مديران دستگاه هاي اجرايي هستند.

 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، علي اسماعيلي، به نقش مهم روابط عمومي ها در دنياي امروز اشاره کرد و ادامه داد: امروز روياي دهکده جهاني تحقق يافته و به واقعيت تبديل شده است.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان، به وظيفه سخت و خطير روابط عمومي ها اشاره کرد و ادامه داد: داشتن سعه صدر، حلم و بردباري از اولين ويژگي هاي اخلاقي است که روابط عمومي ها بايد متخلق به آن باشند.

اسماعیلی، ادامه داد: نگاه مسئولین استاني به روابط عمومي ها نگاه اعتقادي است چرا که اعتقاد راسخ داريم که روابط عمومي ها مي توانند در بخش هاي مختلف به ايفاي نقش و وظيفه بپردازند ودر انعکاس خدمات و اقدامات دولت نقش بسيار مهمي ايفا نمايند. معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي، دانستن را حق مسلم مردم دانست و تصريح کرد: روابط عمومي ها در تنوير افکار عمومي و خدمات و تلاش هايي که از سوي كارگزاران نظام صورت مي گيرد نقش مهمي بر عهده دارند. اسماعیلی، با بیان اينکه مديران بايد با تمام وجود به نقش اطلاع رساني و روابط عمومي اعتقاد داشته باشند، ادامه داد: در سال ۹۷ نحوه تعامل مديران با روابط عمومي و واحد اطلاع رساني در دستگاه ها از جمله ملاک هاي ارزيابي مديران خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر تشکیل تشکل و يا انجمني متشكل از مديران روابط عمومي و پيشكسوتان اين عرصه گفت: بايد از تجربيات ارزشمند افرادي كه عمر خود را صرف اين مهم كرده اند به نحو مطلوب استفاده شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان، ادامه داد: اگر روابط عمومي ها نقش خود را در خصوص انعکاس خدمات و اقدامات دولت و نيز مسائل و مشکلات مردم به خوبي و به درستي انجام دهند از بسياري از شايعات که زمينه هاي نارضايتي مردم را فراهم مي كند كاسته خواهد شد و اين ظرفيتي است بزرگ كه بايد بيش از پيش مورد استفاده قرار گيرد. اسماعیلی، با بیان اينکه نبايد بگذاريم که اميد در جامعه از بين برود افزود: اطلاع رساني درست به موقع و شفاف مي تواند ضمن جلوگيري از نااميدي زمينه هاي اميد ونشاط را نيز در جامعه فراهم نمايد.

وی به قانون آزاد دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: همه مدیران ملزم به اجراي اين قانون هستند چرا که دانستن حق مردم است.