یکشنبه     28/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 553

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان روز گذشته در همایش توسعه و فرصت های سرمايه گذاري شهرستان نهبندان حضور یافت.

 

 

استاندار در این همایش گفت: مديريت استان به همراه مديران و مسئولين استاني ، تمام قد براي اجرايي شدن فرمان مقام معظم رهبري در توسعه اين شهرستان در راستاي سياست هاي مدبرانه دولت تدبير و اميد ايستاده است و در اين بين از تمام ظرفيت هاي موجود استفاده خواهد کرد.

وی ضمن تقدير از برگزارکنندگان اين همايش ، گفت: گرچه در اين منطقه فقر امکانات وجود دارد اما مردم و مسئولين اين منطقه داراي همتي والا هستند كه كارهاي بزرگي را به انجام مي رسانند. دکتر مروج الشریعه، ضمن تاکید بر فعال شدن ستاد توسعه نهبندان، گفت: این ستاد به دبيري سازمان مديريت و برنامه ريزي استان فعال شده؛ از اين رو مديران ذي ربط برنامه هاي اولويت دار خود را در حوزه هاي زيرساختي براي توسعه سرمايه گذاري در اين منطقه هرچه زودتر ارائه نمايند. مقام عالی دولت در استان، هم افزایی و هم پوشاني را از مهمترين ضروريات مورد نياز براي رسيدن به توسعه دانست و تصريح کرد: هرگز نمي توان با اتکاء به يک نگاه و نگرش به توسعه دست يافت چرا كه توسعه منشوري چندوجهي است كه تمامي ابعاد سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و... را شامل مي شود.

مروج الشریعه، با بیان اینکه خرده فرهنگ هاي موجود را بايد مديريت کرد، افزود: همگرايي و وحدت افزايي دو اصل بسيار مهمي است که در مباحث توسعه اي در استان و خصوصاً در شهرستان نهبندان بايد مورد توجه قرار گيرد.

وی جمعیت شهرستان نهبندان را بزرگترین سرمايه نظام در اين منطقه دانست و تصريح کرد: براي تثبيت و نگهداشت اين سرمايه عظيم بايد هر چه بيشتر زمينه هاي رفاه اجتماعي، اقتصادي و... مردم اين منطقه را فراهم نمود و توسعه سرمايه گذاري از مهمترين اين راه ها است. استاندار خراسان جنوبی، به سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان اشاره کرد و ادامه داد: از جمله برکات مهم سفر ایشان به اين شهرستان اختصاص اعتبار به منظور امکان سنجي معادن اين منطقه و استان بود و امروز به بركت تلاش هايي كه در دولت صورت گرفته ۱۶ نقطه اميد بخش واجد شرايط پتانسيل بزرگ معدني در استان و شهرستان نهبندان شناسايي شده است. مروج الشریعه، به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص توسعه شهرستان نهبندان به عنوان شناسه اين منطقه ياد کرد و ادامه داد: مخاطب اين فرمايش رهبري نه تنها مديران اجرايي و دولت که همه مديران و مسئولين در تمامي بخش ها و در تمامي قواي حاکميت هستند. وی به دو اولویت مهم اقتصادی در شهرستان نهبندان اشاره کرد و گفت: ايجاد زيرساخت هايي که منجر به احياي فضاي اقتصادي شود و نيز سرمايه گذاري در حوزه هاي مشخص اقتصادي دو اولويت مهم اقتصادي در شهرستان نهبندان است که بايد مورد توجه برنامه ريزان و متوليان امر قرار گيرد.

مقام عالی دولت در استان، تامین آب در استان و شهرستان نهبندان را از مهمترین اولويت هاي کاري دولت در اين منطقه برشمرد و خاطر نشان ساخت: نقش آب در پايداري و توسعه منطقه و سرمايه هاي انساني ، طبيعي و امکانات اقتصادي در شرق کشور قطعي و مسلم است. مروج الشریعه، ادامه داد: در صورت تامین آب می توان در تثبيت جمعيت در منطقه شرق کشور و خصوصاً در شهرستان نهبندان به اهداف مورد نظر دست يافت چرا که نگهداشت جمعيت قطعاً از صرف هزينه هاي بالاي تامين امنيت در کل كشور خواهد كاست.

استاندار خراسان جنوبی، توسعه حمل و نقل هوایی را يکي از ملزومات توسعه سرمايه گذاري دانست و تصريح کرد: طبق توافقاتي که با چندين شركت هواپيمايي صورت گرفته اميد است در آينده اي نزديك شاهد توسعه كمي و كيفي پروازهاي استان به نقاط مختلف كشور باشيم. مروج الشریعه، صنعت توریسم و گردشگری را از ديگر ظرفيت هاي مهم اقتصادي در شهرستان نهبندان دانست و تصريح کرد: گردشگري از ديگر توانمندي هاي شهرستان نهبندان است که مي تواند به توسعه اشتغال و رونق اقتصادي در اين منطقه منجر شود که بايد از سوي متوليان امر خصوصاً فرماندار شهرستان مورد توجه جدي قرار گيرد.

این گزارش حاکیست، در این جلسه استاندار خراسان جنوبي در خصوص اختصاص اعتبار در بودجه سال ۹۷ به پروژه باند امدادونجات شهرستان نهبندان و نيز ايجاد يک نقطه پايلوت در شهرستان نهبندان در راستاي توليد کالاي ايراني براي مصرف داخل و خارج دستور اقدام لازم را صادر كرد.

برپایه این گزارش؛ در حاشیه اين همايش ، نمايشگاه صنايع دستي و توانمندي هاي روستايي شهرستان نهبندان برگزار شد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

 

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی