دوشنبه     23/تیر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 671

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان روز گذشته در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسيون هماهنگي بانك هاي استان حضور یافت .

استاندار خراسان جنوبی در این کارگروه گفت: امروز بيكاري بزرگترين عامل نارضايتي است كه در جامعه وجود دارد، از اين رو با انجام امور به صورت عادي و متمركز شدن بر قوانين و مقررات موجود نمي توان مشكلات و معضلات در اين بخش را مرتفع نمود. وی با بيان اينکه اشتغال از مشکل اجتماعي در حال تبديل شدن به معظلي امنيتي است گفت: قطعاً نمي توان با اقداماتي محدود در ساعات اداري اين معضل را مرتفع كرد. دکتر مروج الشریعه،با بیان اینکه هيچ عذر و کوتاهي در اين زمينه پذيرفتني نيست، افزود: برگزاري جلسات مكرر كارگروه تخصصي اشتغال با حضور مسئولين تراز اول استان و مسئولين مربوطه مي بايست به نتايج ملموس و عيني كه در جامعه قابل لمس باشد ، منجر شود. مقام عالی دولت در استان ، با بیان اینکه پويايي اشتغال نيازمند پويايي مديران و کارشناسان در ادارات و دستگاه هاي اجرايي است ، افزود: سيستم هاي کارشناسي در ادارات بايد همچون خادميني صديق و امين شبانه روز براي حل معظل اشتغال تلاش كنند و مديران نيز آنها را پشتيباني و همراهي نمايند.

مروج الشریعه ،ضمن تاکید بر فعال سازی کميته ۵ نفره اي که مقرر است در استانداري براي بررسي مشكلات توليد در استان تشكيل شود، افزود: اين كميته ۵ نفره بايد فعال تر از قبل با حضور در ميدان عمل و در كنار توليدكنندگان و واحدهاي توليدي مشكلات موجود را احصاء و در راستاي رفع آنها از هر ابزاري استفاده نمايند.

وی گردشگری و صنایع دستي را ظرفيتي بزرگ در راستاي ايجاد اشتغال دانست و افزود:با توجه به توانمندي هايي که در استان وجود دارد مي توان با شکوفا سازي اين ظرفيت ها بخشي از معظل بيکاري را در استان مرتفع ساخت.