دوشنبه     22/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 481

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان روز گذشته در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان حضور یافت .

 استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: مسئولين ذي ربط بايد تلاش کنند تا در نوروز ۹۸ بيرجند به زيباترين شهر کشور تبديل شود چرا كه پتانسيل اين امر وجود دارد. وی، به ظرفيت بالاي خراسان جنوبي در حوزه هاي صنايع دستي و گردشگري اشاره کرد و ادامه داد: صنايع دستي و گردشگري دو روي يک سكه هستند كه هر يك بدون ديگري بدون معنا خواهند بود.

دکتر مروج الشریعه، به حضور استان در نمایشگاه بین المللي مشهد و عرضه محصولات و توليدات اين استان در نوروزگاه مشهد اشاره کرد و ادامه داد: اين امر فرصت بسيار خوبي براي ارائه توانمندي ها و محصولات استان به تمامي کشور و حتي خارج از كشور بود. مقام عالی دولت در استان، ادامه داد: در مدت کمتر از یک هفته از حضور استان در نوروزگاه مشهد بالغ بر ۸۰۰ میليون تومان محصولات و توليدات صنايع دستي اين استان به فروش رسيد که نشان از پتانسيل و ظرفيت بالاي اين استان در حوزه هاي صنايع دستي و گردشگري است. مروج الشریعه، با بیان اینکه در سال ۹۷ هدفگذاري فروش محصولات صنايع دستي استان بايد به ۱۰ ميليارد تومان برسد، خاطر نشان ساخت: بايد تلاش کنيم تا در نوروز ۹۸ علاوه بر مشهد در بازار گردشگري اصفهان و شيراز نيز حضور پيدا کنيم.

استاندار خراسان جنوبی، ضمن تاکیدبر ارتقای سطح کيفي محصولات و توليدات درون استاني، گفت: توجه به صنايع بسته بندي و تلاش براي رسيدن به استانداردهاي جهاني در اين زمينه مي تواند در فروش و بازاريابي محصولات و توليدات مشاغل و صنايع دستي بسيار مهم و موثر باشد. مروج الشریعه، خاطر نشان ساخت: دعوت از سفرای کشورهایي که در تهران سفارتخانه دارند براي آشنايي با ظرفيت ها و توانمندي هاي استان و نيز دعوت از سفراي ايران در کشورهاي جهان از ديگر برنامه هايي است كه مي تواند در دستور كار مسئولين ذي ربط براي سال آتي قرار گيرد.

وی ادامه داد: برای سال ۹۷ و نوروز ۹۸ هر یک از شهرستان هاي استان بايد برنامه هاي حوزه گردشگري را ارائه نمايند و بعد از تصويب برنامه ها آنها را به طرق مقتضي و از کانال هاي اطلاع رساني مختص همان شهرستان به اطلاع عموم مردم برسانند.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه هريک از شهرستان هاي استان بايد يک برنامه محوري براي سال آتي در حوزه گردشگري ارائه نمايد، افزود: در كنار اين امر معرفي جاذبه هاي گردشگري و ظرفيت هاي موجود در اين بخش بايد به صورت ويژه مورد توجه قرار گيرد. مروج الشریعه، به حضور مسئولین حوزه گردشگری استان در استان هاي اصفهان، فارس، تبريز و خراسان رضوي اشاره کرد و ادامه داد: مراودات و ارتباطات مسئولين حوزه هاي گردشگري در استانهاي مزبور بايد در قالب برنامه زمان بندي ادامه يابد تا بتوان از ظرفيت هاي مشترک و برنامه هايي که مي توان اجرا نمود نيز بهتر و بيشتر استفاده كرد.

استاندار خراسان جنوبی، کویرنوردی را ظرفيتي بزرگ براي استان دانست و تصريح کرد: برگزاري مسابقات رالي ، سافاري ، شترسواري و... مي تواند علاوه بر معرفي جاذبه هاي گردشگري استان زمينه هاي جذب و اقامت گردشگر در استان را نيز بيش از پيش فراهم نمايد. مروج الشریعه، ضمن تاکید بر برگزاری تورهاي سياحتي و زيارتي در استان، گفت: مسئولين ذي ربط در حوزه گردشگري بايد تلاش کنند تا هر چه بيشتر زمينه هاي تکريم گردشگران به معني واقعي كلمه فراهم شود چرا كه اين امر علاوه بر ماندگاري گردشگران زمينه هاي حضور بيشتر آنها را نيز در سال هاي آتي به استان فراهم خواهد ساخت.

این گزارش حاکیست، در این جلسه از فرمانداران شهرستان هاي طبس ، بشرويه و خوسف به عنوان فرمانداران برتر و از شهرداران شهرهاي نهبندان ، خضري و دشت بياض و فردوس نيز به عنوان شهرداران برتر در زمينه ارائه خدمات سفرهاي نوروزي توسط استاندار خراسان جنوبي تقدير به عمل آمد.