سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 525

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ حمید جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان در جلسه مشترک کارگروه تخصصي اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان حضور یافت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي در این جلسه گفت: نظارت در اجراي طرح هاي اشتغال زا بايد مورد تاكيد جدي مسئولين ذي ربط قرار گيرد.

محمد حسیني، ضمن تاکيد بر تاثير تسهيلات پرداختي در ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي ، گفت: تسهيلات پرداختي بايد تاثير مستقيم بر زندگي مردم و متقاضيان داشته باشد و آن را در عمل نشان دهد.

محمد حسینی، اظهار داشت: دستگاههای اجرايي همه هدف واحدي را دنبال مي کنند و در صورتي موفق خواهند بود که هدف منسجمي را مشخص و با هم افزايي و هم پوشاني در جهت تحقق آن تلاش کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، با بيان اينکه خوشبختانه امروز انسجام خوبي در بحث پرداخت تسهيلات در استان وجود دارد، گفت:در حال حاضر شرايط مطلوبي پيش روي استان قرار دارد ؛ لذا نبايد بگذاريم به اين موضوع آسيبي وارد شود.

حسینی، تصریح کرد: تجزيه و تحليل اطلاعات مربوط به حوزه گردشگري در استان مي تواند راهبرد مناسبي را در حوزه توسعه اين صنعت مهم در استان به مسئولين ذي ربط ارائه دهد. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، توجه به صنعت بسته بندي محصولات در استان را مورد تاکيد جدي قرارداد و افزود: آنچه موجب ايجاد اشتغال بيشتر و ارزش افزوده مي گردد توجه به صنعت بسته بندي در محصولات توليدي است. حسینی، با اشاره به اینکه تسهيلات پرداختي در حوزه اشتغال روستايي بايد به عنوان يک الگوي موفق معرفي شود، گفت: نظارت ها بايد در زمينه اجراي طرح هاي اشتغال زاي روستايي جدي تر دنبال شود چراکه اگر در اين حوزه قصور يا كوتاهي صورت گيرد مشكلات عديده اي در اجراي طرح هاي مربوطه به وجود خواهد آمد.

وی به تاثیر اقدامات بانک ها و موسسات مالی در رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال اشاره کرد و افزود: مسئولين بايد از تمام توان و ظرفيت اداري و کاري كه در اختيار دارند براي ارائه خدمت هرچه بهتر و بيشتر به مردم استفاده نمايند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي ، در بخش ديگري از سخنان خود به اصلاح نژاد دام در استان به عنوان يک بحث کاملاً ضروري و قابل ملاحظه اشاره کرد و گفت:اقدامات در اين زمينه بايد متناسب با قوانين و نياز روز جامعه باشد تا بتوان به اهداف مورد نظر دست يافت.

حسینی، ضمن تاکید بر لزوم تفويض اختيار به استانداري ها در زمينه سهم اعتبارات شهرستاني در حوزه اشتغال گفت: لازم است در زمينه واگذاري اعتبارات شهرستان ها، اختياراتي به استانداران تفويض شود تا روند انجام امور نيز تسهيل گردد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي ، تسريع در انجام امور مربوط به استعلامات را مورد تاکيد قرار داد و افزود: کاهش روند سرعت اقدامات در استعلامات مربوط به سرمايه گذاران موجب ياس و نااميدي و متوقف شدن انجام کار سرمايه گذاري در استان خواهد شد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی