دوشنبه     22/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 552

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، حمید جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان روز گذشته در جلسه شوراي عشايري استان حضور یافت.

 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي در این جلسه گفت: با توجه به ظرفيت ها و توانمندي هايي که در حوزه عشايري وجود دارد تهيه سند عشايري استان بايد به عنوان يک اولويت مهم كاري مورد توجه قرار گيرد.

سيد مجتبي علوم مقدم؛ خراسان جنوبي را چهارمين استان کشور از حيث تعداد عشاير دانست و تصريح کرد: امروز ۳۴درصد جمعيت دامي و ۳۰درصد از توليدات دامي استان در حوزه عشاير وجود دارد كه پتانسيل بسيار با ارزشي است.

وی توجه به روستائیان، عشایر و مرزنشينان را از اولويت هاي مهم کاري دولت و حاکميت دانست و افزود: امروز تمام تلاش مجلس و دولت توسعه روستايي و عشايري و حل و فصل مشکلات اين عزيزان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، با بيان اينکه در دو سال اخير انصافاً اقدامات بسيار مناسبي در اين حوزه به انجام رسيده است افزود: اين خدمات بايد به نحو مطلوب و مناسب به اطلاع عموم مردم و افکار عمومي رسانده شود.

علوی مقدم، با اشاره به اینکه امروزه امنیت و آرامشي که در کشور و استان وجود دارد مرهون توجه حاكميت و نظام به عشاير و مرزنشينان است، خاطر نشان ساخت: بنابر اين توجه بيش از پيش به اين قشر مهم و ارزشمند كه به فرموده امام راحل ذخائر انقلابند مي تواند به تقويت اين امنيت كمك كند.

وی با بیان اینکه عشاير داراي مشکلات فراواني هستند ، افزود: اين مشکلات بايد با جلسات هم انديشي و با يك هم پوشاني و هم افزايي از سوي دستگاه هاي اجرايي ذي ربط مرتفع شود چرا كه رفع همه مشكلات را نبايد به اعتبار منوط كرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، ادامه داد: مديران دستگاههاي اجرايي ذي ربط بايد با يک حرکت جهادي و با نيتي صادقانه ، بگونه اي اقدام کنند تا علاوه بر تثبيت جمعيت زمنيه هاي مهاجرت عشاير به شهر ها و ايجاد حاشيه نشيني از بين برود. علوی مقدم، در پایان اظهار امیدواري کرد در سال آتي به موضوع عشاير و مرزنشينان توجه جدي تري صورت گيرد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی