پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 565

نشست هم اندیشی هماهنگ سازی مطالعات آمایش استان های منطقه 9 کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ دومین نشست هم اندیشی هماهنگ سازی مطالعات آمایش استان های منطقه 9 کشور در روز سه شنبه مورخ 23/12/96 با حضور روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانهای خراسان رضوی و جنوبی، معاونین برنامه ریزی و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها و نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی برگزار شد. در این جلسه نتایج بررسی های کارشناسی صورت گرفته در زمینه سنتز آمایش منطقه ای ارائه و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.تحلیل پیوندهای استان های منطقه 9، اشتراکات و تعارضات، مشکلات و تنگناهای ساختاری توسعه منطقه ای از جمله مواردی بود که در این جلسه تبیین و مورد نقد و بررسی قرار گرفت. همچنین چشم انداز مشترک توسعه منطقه در این جلسه مورد نقد و بررسی قرار گفت.

محمد هادی آرین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به فرایند تدوین مطالعات آمایش استان خراسان جنوبی، تدوین چشم انداز و سنتز آمایش منطقه ای را گامی مؤثر در توسعه همکاری های مشترک منطقه ای و هم افزایی برنامه های توسعه ای عنوان نمود.

رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های کارشناسی صورت گرفته، به آسیب شناسی فرایند تدوین سنتز منطقه ای آمایش پرداخت.

در ادامه جلسه امیرثامنی نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: برای تهیه آمایش ملی، سنتز استانی و در مرحله بعد سنتز منطقه ای آمایش در دستور کار قرار گرفته و در نهایت جمعبندی اسناد در اختیار مشاور مادر قرار خواهد گرفت.

در پایان این جلسه، چشم انداز توسعه منطقه 9 کشور تصویب شد.