سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 568

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین به همراه حمید جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان در دومین جلسه کارگروه استاني ايجاد هماهنگي، پشتيباني و نظارت بر بسيج سازندگي روز گذشته در محل دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری حضور یافت.

 

 

سيد مجتبي علوی مقدم در این جلسه گفت: تفکر بسيجي، برنامه ريزي علمي و اجراي جهادي سه راهكار مهم و اساسي براي رسيدن به اهداف در حوزه اقتصاد مقاومتي است.

وی، بسيج و سپاه را ظرفيتي بزرگ براي دستگاه هاي اجرايي و مديران دانست و تصريح کرد: اگر امروز ظرفيتي براي استفاده از توان و پشتيباني بسيج وجود دارد، بايد مورد توجه قرار گرفته و از اين ظرفيت به نحو احسن استفاده شود.

علوی مقدم، احیای روحيه جهادي در دوران ۸ سال دفاع مقدس را لازمه انجام امور در شرايط فعلي دانست و تصريح کرد: برگزاري ارودهاي جهادي يکي از اقداماتي است که تأثيرات بسيار مطلوبي در ارائه خدمت به مردم دارد و مديران موظفند در يك برنامه زمان بندي مشخص در اين اردوها شركت كنند.

وی با بیان اینکه انجام همه امور منوط به اعتبار و منابع اعتباري نيست، گفت: مديريت درست منابع و امکانات و ظرفيت ها و نيز داشتن روحيه جهادي و کار انقلابي مي تواند بسياري از مشكلات را مرتفع نمايد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، با اشاره به اينکه بسيج در تمامي زمينه هاي عمراني، زيرساختي و... اقدامات مناسبي به انجام رسانده، گفت: يکي از بخش هايي که دشمن در تلاش است تا از طريق آن به نسل جوان ما ضربه وارد كند آسيب هاي اجتماعي و ناهنجاري هاي موجود در اين بخش است كه همه ما بايد در يك اقدام هوشمندانه با هم پوشاني و حفظ هوشياري تلاش كنيم تا با تقويت زيرساخت هاي فرهنگي و اجتماعي فرزندان ما و نسل آينده اين كشور از اين آفت ها در امان بمانند.

علوی مقدم، با بیان اینکه دستگاه ها بايد از ظرفيت بي ريا و صادقانه بسيج و سپاه در تمامي بخش ها و زمينه ها استفاده کنند، گفت: بسيج سازندگي حلقه وصل دستگاه ها و نهادها در موضوع اقتصاد مقاومتي است و با توجه به امکانات و ظرفيت هايي كه در اختيار دارد مي تواند در اين زمينه بسيار كمك كننده باشد.

وی خاطر نشان ساخت: دستگاهها ظرفیت های اقتصادي خود را شناسايي و بر اساس قوانين و مقررات مشخص و پروژه هاي قابل واگذاري به بسيج را در قالب تفاهم نامه هاي مشترک واگذار نمايند.

وی با بیان اینکه تا آخر سال جاري فرمانداران موظفند يک جلسه کارگروه شهرستاني را برگزار نمايند، گفت: صدا و سيما نيز مي بايست با انعكاس خدمات و اقدامات صورت گرفته در گروههاي جهادي به ترويج روحيه ايثار و گذشت در جامعه اقدام نمايد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی