یکشنبه     28/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1204

هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 از امروز، سوم مهر به صورت اینترنتی در سراسر کشور آغاز شد. این شیوه سرشماری تا ٢٤ مهرماه ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95، قائم مقام سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مصاحبه تلفنی رادیو تهران با اعلام این خبر گفت: هموطنان می توانند با مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir حداکثر تا تاریخ ٢٥ مهرماه جاری اقدام به ثبت اطلاعات خانوار خود به صورت اینترنتی نمایند. زاهدیان تصریح نمود: در پایان این عملیات، باید کد رهگیری که سامانه ارائه می‌دهد و همچنین برای سرپرست خانوار پیامک خواهد شد را نزد خود نگهداری کرده و در زمان مراجعه حضوری ماموران مرکز آمار که از تاریخ 25 مهر لغایت 25 آبان ماه خواهد بود، آن را تحویل دهند.

وی ضمن دعوت از هموطنان جهت ثبت نام اینترنتی سرشماری افزود: در این مرحله از سرشماری، هزار جایزه یک میلیون تومانی و نیز جوایزی مانند بسته های تشویقی که شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی بر عهده گرفتند، برای کسانیکه از طریق سامانه سرشماری اینترنتی ثبت اطلاعات نمایند در نظر گرفته شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بر طبق قانون 7 مرکز آمار ایران، ارائه اطلاعات و آمار بدست آمده از سرشماری به کلیه نهادها از جمله مالیاتی و قضایی ممنوع بوده و اگر این اطلاعات از مرکز آمار خارج شود، جرم خواهد بود.