پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 527

 رئیس سازمان در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان حضور یافت

به گزارش اداره روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ استاندار خراسان جنوبی در این جلسه تثبيت و نگهداشت جمعيت در شهرستان هاي استان خصوصاً استان هاي مرزي و روستاها را مورد تأکيد قرار داد و افزود: يکي از مهمترين نيازهايي كه بايد تامين شده و يا مرتفع شود موضوع نياز مردم به آب شرب ، صنعتي و معدني است كه بايد به طرق مختلف مورد توجه مسئولين امر قرار گيرد.

دکتر مروج الشریعه، با بیان اینکه اقدامات مناسبي در حوزه مطالعات تأمين آب استان از طرق مختلف به انجام رسيده است، افزود: با توجه به نياز آبي شديد در استان هاي سيستان و بلوچستان و نيز خراسان جنوبي، انتقال آب از درياي عمان مي تواند تا حد زيادي به نگهداشت جمعيت و رونق اقتصادي که به تقويت مولفه هاي امنيتي استان نيز منجر خواهد شد، كمك كند.

مقام عالی دولت در استان، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر بالغ بر ۴۰۰ روستا در استان خراسان جنوبی به وسیله تانکر آب رساني مي شود که در صورت بروز حادثه هايي که ريشه هاي انساني و يا طبيعي دارند مي تواند بسيار مهم و حائز اهميت باشد.

مروج الشریعه، به تهدیدات زیستي و طبيعي در استان خراسان جنوبي اشاره کرد و يادآورشد: دستگاه هاي خدمات رساني که داراي تاسيسات حساس و حياتي هستند بايد علاوه بر رعايت استانداردهاي ايمني در خصوص تهديدات امنيتي اين تاسيسات نيز نگاهي نو و تازه داشته باشند.

رئیس شورای پدافند غیر عامل استان، ارائه هشدارهاي مداوم به منظور حفظ هوشياري هميشگي را رسالت اصلي پدافند غير عامل دانست و تصريح کرد: دستگاه هاي خدمات رسان بايد داراي نقشه هاي کاري متعدد بوده و براي تمامي شرايط برنامه کاري داشته باشند.

مروج الشریعه، اجرای خط لوله گاز به شرق کشور از طریق رفسنجان را مورد تاکيد قرار داد و گفت: تامين گاز مورد نياز براي شهر نهبندان و برخي شهرهاي استان خراسان جنوبي مي تواند بسيار مهم و تاثيرگذار باشد.

استاندار خراسان جنوبی، به تهدیدات در حوزه های اجتماعي و فرهنگي نيز اشاره کرد و ادامه داد: در کنار تهديدات امنيتي و سخت افزاري ، تهديدات نرم افزاري و آسيب هايي که در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي وجود دارد نيز بايد به طور خاص و ويژه مورد توجه مسئولين و دست اندركاران امر قرار گيرد.

مروج الشریعه، با بیان اینکه در حال حاضر با تغيير نسل مواجه هستيم، اظهار داشت: بايد راه هايي که به انسداد مسيرهايي که به كم هويتي و يا بي هويتي جوانان ما منجر مي شود را شناسايي كرده و با ارائه برنامه هاي كاري مدون و مشخص ، در يك برنامه زماني معين آنها را مرتفع نماييم.

این گزارش حاکیست، شورای پدافندغير عامل استان صبح امروز به رياست استاندار خراسان جنوبي و با حضور سردار مطيعي معاون انرژي سازمان پدافند غير عامل کشور برگزار شد.