پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 775

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبي که در همايش تجليل از روابط عمومي هاي برتر دستگاه هاي اجرايي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب ، افزود: آموزش روابط عمومي ها بايد جدي تر گرفته شود؛ اين در حاليست که اين مهم بطور ويژه مورد توجه قرار داشته و تاكنون دوره هاي آموزشي مناسبي در اين زمينه برگزار شده است.

 

عباسعلي بهاري، با اشاره به وجود مشکلات موجود در حوزه روابط عمومي ها، گفت: انتظار است مديران دستگاه هاي اجرايي به مجموعه روابط عمومي به عنوان يک واحد اداري مهم و داراي جايگاه ويژه نگاه كنند؛ چرا كه در غير اين صورت روابط عمومي ها از وظايف اصلي خود باز خواهند ماند.

وی ، با بیان اینکه استرس کاري در روابط عمومي بسيار بالا است چرا که هر قصور و اشتباهي مي تواند به برنامه هاي دستگاه اجرايي لطمه بزند، ادامه داد: روابط عمومي بايد بگونه اي فعاليت كند تا اطلاع رساني درستي از خدمات دستگاه هاي اجرايي به مردم ارائه گردد. مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبي، از راه اندازي کانال تلگرامي اطلاع رساني و نيز سامانه دسترسي آزاد به اطلاعات خبر داد و افزود: در حال حاضر کانال اطلاع رساني استانداري خراسان جنوبي، بيش از يك هزار و ۵۰۰ نفر عضو دارد.

بهای، به کمیته های ۵ گانه هسته راهبردي مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان اشاره کرد و ادامه داد: کميته ارتباطات رسانه اي، كميته رفاه و تعاون، كميته آموزش، ، كميته افكارسنجي و نظرسنجي و كميته ارزيابي عملكرد از جمله كميته هاي موجود در هسته مذكور هستند. مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبي، خاطر نشان ساخت: در حال حاضر ۶ هزار و ۴۱۸ نفر ساعت از روابط عمومي ها و رسانه ها و رانندگان در حوزه آداب تشريفات و خبرنويسي آموزش هاي لازم را از طريق فعاليت هاي کميته آموزش فرا گرفته اند.

بهاری، به شاخص های مختلف ارزیابي عملکرد روابط عمومي ها اشاره کرد و گفت: امتياز کسب شده از شاخص هاي ۷ گانه شامل ارتباطات رسانه اي ، روابط عمومي الكترونيك، فعاليت هاي پژوهشي و تحقيقاتي، فعاليت هاي تبليغاتي و نمايشگاهي و سمعي و بصري، انتشارات و واگذاري امور به بخش خصوصي جزو شاخص هاي ارزيابي عملكرد هستند كه بر اساس اين شاخص ها و زيرشاخص هاي مرتبط روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي مورد ارزيابي قرار گرفته اند. مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبي، با تاکيد بر لزوم برون سپاري فعاليت هاي روابط عمومي ها به بخش خصوصي، اظهار داشت: مديران در صورت توجه به اين مهم، مي توانند به روابط عمومي ها کمك كنند تا به ساير فعاليت هاي تخصصي خود متناسب با وظايف و ماموريت هاي دستگاه متبوعه بپردازند.

معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي نیز در این همايش با بيان اين مطلب گفت: بايد انسجام فکري در روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي به وجود آيد تا بتوانند اقدامات موثري در حوزه فعاليت خود انجام دهند.

محمد حسيني با اشاره به اينکه روابط عمومي ها بايد نگاه مديران را به اين سمت سوق دهند که همه اقدامات براي مردم و اثرگذاري در زندگي آنان و تقويت اميد در جامعه باشد، ادامه داد: كارهايي كه براساس عقلانيت شكل مي گيرد آرام اما مستحكم است.

حسینی بیان کرد: بايد انسجام فکري در روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي به وجود آيد تا بتوانند اقدامات موثري در حوزه فعاليت خود انجام دهند.

حسینی به دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: تمام افکار به سمت بيان پروژه ها رفته در حالي كه بايد با عوامل به وجود آورنده انقلاب كه مردم بودند ارتباط برقرار كنيم و به نگاه همياري، اخلاق و مردم و جايگاه آن توجه شود.

وی با بیان اینکه روابط عمومي ها نبايد از کار خود نااميد شوند، گفت: مردم مي خواهند که مديران صحبت هاي آنان را بشنوند و روابط عمومي ها بايد در اين زمينه كار كنند.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی