پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1096

چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان روز گذشته با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با موضوعیت طرح پروژه های ابلاغی سازمان برنامه وبودجه کشور از محل اعتبارات ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی سال 1396 استان و طرح سند توسعه سلامت استان برگزار گردید.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ این جلسه با توضیحات محمد هادی آرین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص جمع اعتبار ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی تخصیص یافته به استان، فهرست پروژه های مربوط، نحوه توزیع و تفکیک بخشی آن به سه بخش پروژه های ملی، استانی و کمکهای فنی اعتباری آغاز گردید و سپس دستگاههای اجرایی در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه دکتر مروج الشریعه استاندار و رییس شورای برنامه ریزی وتوسعه استان با بیان این مطلب که در حال حاضر زیرساختهای استان با مشکلاتنی مواجه بوده و می بایست در جهت رفع این موانع تلاش نمود اظهار داشتند پروژه اتصال استان به خط ریلی راه آهن سراسری حتی با همین مقدار اعتبار مصوب خواهد توانست مسیر سرمایه گذاری در این استان را هموار تر نماید.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به محدودیتها و موانع سد راه بسیاری از سرمایه گذاران در استان به ضرورت ایجاد بسیاری از این زیرساختها جهت جذب سرمایه گذاران و رونق اقتصادی منطقه تاکید نمودند.

در ادامه پس از رأی گیری موضوع پروژه های ابلاغی سازمان برنامه وبودجه کشور از محل اعتبارات ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی سال 1396 استان و طرح سند توسعه سلامت استان با حداکثر آراء موافق به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید.