سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 1470

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ کوروش آموزگار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان، روز گذشته به منظور شرکت در جلسه کميته راهبري آموزش هاي مهارتي استان در استانداری خراسان جنوبی حضور یافت.

در این جلسه، بي بي عصمت سرفرازي معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي با اشاره به تسهيلاتي که دولت در راستاي تقويت اشتغال مد نظر قرار داده است افزود: در طرح تکاپو رسته هاي فرش دستباف، بسته بندي محصولات كشاورزي و فناوري اطلاعات اولويت هاي اصلي استان هستند كه مورد تصويب وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي نيز قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: در سالجاری نزدیک به ۳۰ هزار ساعت آموزش مهارتي در سطح مراکز آموزش فني و حرفه اي برگزار شده است که هدف آنها ارتقاي مهارت هاي شغلي افراد بوده است.
سرفرازی اظهار داشت: در روند برگزاری دوره های مهارت آموزي فني و حرفه اي، نکته اي که بايد مد نظر متوليان اين بخش قرار گيرد اين است که مهارت ها بايد منجر به ايجاد و تقيوت زمينه اشتغال شود، چرا كه هر ساعت هم ذائقه مشتريان و هم تكنولوژي در حال تغيير است.
وی با اشاره به تسهیلات پیش بيني شده در بخش هاي مختلف براي رونق اشتغال خاطر نشان ساخت: در کارگروه هايي نظير رونق توليد و اشتغال تسهيلات بسيار خوبي پيش بيني شده است که مهارت آموزان سازمان فني و حرفه اي مي توانند از اين تسهيلات براي ايجاد اشتغال استفاده کنند.
سرفرازی با اشاره به قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستايي، مرزي و عشايري افزود: اين قانون تسهيلات بسيار مناسبي را جهت اشتغال پايدار در مناطق مرزي و روستايي فراهم خواهد کرد از اين رو لازم است دستگاه هاي متولي بحث اشتغال برنامه اي مدون براي اين موضوع داشته باشند.
وی تصریح کرد: ایجاد روحيه کارآفريني تنها محدود به فني و حرفه اي نيست، بلکه فرهنگ كارآفريني بايد ابتدا در آموزش و پروزرش و سپس در دانشگاه هاي ما ايجاد شود.
وی در پایان یادآور شد: با توجه به خشکسالي هاي اخير و شرايط اقليمي استان خراسان جنوبي، براي ايجاد اشتغال موفق بايد فناوري هاي نوين و اقتصاد دانش بنيان را در اولويت برنامه هاي خود قرار دهيم.