پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1157

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛مهندس آرین رئیس سازمان روز گذشته در سومين جلسه کارگروه امور اقتصادي استان در محل سالن اجتماعات استانداری حضور یافت.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، در این جلسه با تاکيد بر اينکه تمامي دستگاه هاي اجرايي بايد در روند برگزاري جشنواره استاني گل نرگس همكاري كنند، تصريح كرد: با توجه به اينكه موضوع برگزاري جشنواره استاني گل نرگس در شهرستان خوسف در كارگروه اقتصادي مصوب شده است ، بايد جهت ارائه و تصويب در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ارسال شود، از همه دستگاه ها مي خواهيم ،تمام ظرفيت خود را براي هر چه با شكوه تر برگزار شدن اين جشنواره به كار گيرند.

بي بي عصمت سرفرازي با بيان اينکه توليد محصولات خاص و استراتژيک در بخش هاي كشاورزي و صنعتي مي تواند اتفاقات مطلوبي را در استان به وجود بياورد، افزود: از لحاظ اقتصادي، توليد محصولات خاص استان علاوه بر تاثيرات مثبت اقتصادي، مي تواند در جذب گردشگر به استان موثر باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي نظير اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي از ظرفيت جشنواره استاني گل نرگس در شهرستان خوسف براي ارائه صنايع دستي و جذب گردشگر بهره گيري کنند. وی خاطر نشان ساخت: دستگاه های اجرایي در حوزه هاي تخصصي خود طرح هاي نو را جهت رونق اشتغال و تقويت زيرساخت هاي اقتصادي به کارگروه امور اقتصادي ارائه کنند تا مورد ارزيابي کارشناسي قرار گيرد.

وی توجه به برند سازی در محصولات تولیدي استان و خوشه سازي در شاخه هاي مختلف کسب و کار را از اهم مسائل اقتصادي استان ذکر كرد و ادامه داد: موضوع ديگري كه كمتر مورد توجه توليد كنندگان و فعالين اقتصادي در استان قرار گرفته است، توجه به ذائقه مشتري است كه بايد بيشتر رعايت شود.

سرفرازی، در پایان با اشاره به اینکه در بخش تحقيق و پژوهش، بايد مطالعات ما کاربردي تر شوند افزود: دستگاه هاي اجرايي درصدي از اعتبارات خود را براي پژوهش هاي کاربردي هزينه كنند.