سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 819

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ کوروش آموزگار معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان در ششمين جلسه کارگروه اشتغال استان در محل سالن اجتماعات استانداری حضور یافت.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي، در این جلسه با تاکيد بر ضروت اطلاع رساني تسهيلات طرح تکاپو براي گروه هاي هدف تصريح كرد: در بخش هاي مرتبط با تسهيلات اشتغال كه در طرح تكاپو پيش بيني شده است، بايد گروه هدف اين طرح يعني مردم، از قوانين و مقررات و چگونگي دريافت تسهيلات آگاه شوند.

بي بي عصمت سرفرازي با بيان اينکه در کارگروه رونق و رفع موانع توليد نيز تجربيات ارزنده اي داشتيم، افزود: هر كدام از جلسات كارگروه رونق توليد براي مديران بانك ها و دستگاه هاي اجرايي يك كلاس درس بود؛ چرا كه تجربيات موفق و ناموفق زيادي كه در اين راستا كسب كرديم، مي تواند در ادامه اين مسير راهگشا باشد.

وی، با اشاره به اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ارزيابي صورت گرفته از ديدگاه شاخص هاي مرتبط با اين كارگروه در بين ۳۱ استان كشور مقام نخست را كسب كرده است، خاطر نشان ساخت: در صورتي همه اين جلسات و تلاش ها به نتيجه خواهد رسيد كه مديران دستگاه ها و بانك هاي استان با يك زبان مشترك مشكلات را بررسي و اقدامات قانوني لازم در اين جهت را به عمل آورند.

سرفرازی افزود: دستورالعمل ها و قوانین در کشور ما به خوبی تدوين مي شوند، اما در نهايت ممکن است اين قوانين به خوبي اطلاع رساني نشود؛ از اين رو لازم است دبيرخانه کارگروه، با هماهنگي فرمانداري ها و دستگاه هاي اجرايي سطح استان، ضوابط و قوانين طرح تكاپو را براي جامعه جوان استان تشريح كنند.

وی، اولویت بندی رسته هاي مختلف طرح تکاپو در استان را مهم بر شمرد و تصريح کرد: محل تامين اعتبارات تسهيلات اين طرح در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کشور پيش بيني شده است. سرفرازی اظهار داشت: وجود برخی محدودیت هاي قانوني در قوانين دستگاه ها و بانک ها امري طبيعي است، هنر مديران استان اين است که از دل اين محدوديت ها و قوانين، فرصت هاي جديدي براي تقويت اشتغال در استان به وجود آورند.

بر پایه این گزارش، ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان به رياست بي بي عصمت سرفرازي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و با حضور دکتر اميرحسنخاني نماينده مردم شريف فردوس، طبس، سرايان و بشرويه و مديران دستگاه هاي اجرايي و بانک هاي استان شنبه ۱۳ آبان ماه در محل سالن جلسات حوزه معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري برگزار شد.