یکشنبه     19/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 1771

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ مهندس آرین رئیس سازمان صبح امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان حضور یافت .

 

 

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت: پدافند غيرعامل به عنوان يک موضوع مهم بايد در سند آمايش استان مورد توجه قرار گرفته و مجدداً از منظر پدافند غير عامل مورد بازنگري قرار گيرد. وی ادامه داد: در صورت ديده شدن پدافند غيرعامل در سند آمايش استان، مي توان اميدوار بود که براي مدت طولاني، استان در برنامه هاي بلند مدت و ساير موضوعات مشابه مصونيت پيدا مي کند.

وی، با بیان اینکه پدافند غيرعامل موضوعي عام و فراگير است ادامه داد: پدافند غير عامل بر تمامي موضوعات فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي ، امنيتي، سلامت ،بهداشت و درمان و... احاطه دارد که گاهي اوقات اگر به آن توجه نشود مي تواند در کوتاه ترين زمان بيشترين خسارات را به كشور تحميل نمايد.

مقام عالی دولت در استان، به اهمیت موضوع پدافند غیر عامل در برنامه ريزي ها اشاره کرد و ادامه داد: پدافند غير عامل به عنوان دستي توانا و چشمي بينا مي تواند بسياري از مسائل و مشکلاتي که مديران و تصميم گيرندگان ممكن است به دليل مشغله كاري قادر به ديدن آنها نباشند را  ببيند و به موقع هشدارهاي لازم را ارائه دهد.

مروج الشریعه، با بیان اینکه يک لحظه غفلت در اين زمينه مي تواند خسارات جبران ناپذيري را تحميل نمايد افزود: مسئولين امر بايد براي تمامي تهديدات متصور و مواردي که مي تواند سلامت و امنيت يك جامعه را با تهديد مواجه نمايد، برنامه ريزي و پيش بيني لازم را صورت دهند. وی، با بیان اینکه امروز مرز برغم فرصت هاي اقتصادي که ايجاد مي کند مي تواند به عنوان يك تهديد نيز مورد توجه باشد افزود: در موضوع آب و تهديداتي كه در زمينه تامين منابع آب شرب ، صنعت و كشاورزي نيز وجود دارد، بايد چاره انديشي هاي لازم صورت گيرد و در افق هاي دور و برنامه هاي دراز مدت پدافند غير عامل مي تواند كمك شاياني ارائه نمايد.

استاندار خراسان جنوبی، خاطر نشان ساخت: پدافند غیر عامل در منابع زیرساختي و تهديدات داخلي به موقع هشدارهاي لازم را به قواي سه گانه ارائه مي دهد و مي تواند به عنوان يک عامل اطمينان بخش براي حاکميت و نظام به ايفاي وظيفه بپردازد.

مروج الشریعه، با بیان اینکه کليه دستگاه هاي اجرايي بايد اجراي برنامه هاي پدافند غير عامل را در اولويت برنامه هاي کاري خود قرار دهند، افزود: دستگاه هاي اجرايي با توجه به منابع اعتباري كه در اين زمينه براي انها در نظر گرفته شده است ملكف به اجراي سياست ها و برنامه هاي مربوطه هستند و اداره كل پدافند غيرعامل، نظارت و پيگيري لازم را در اين زمينه داشته باشد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی