شنبه     29/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 1755

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی ، مهندس آرین رئیس سازمان در کارگروه فرهنگي و اجتماعي استان حضور یافت.

 

 

معاون سیاسی ، امنیتي و اجتماعي استاندار خراسان ‌جنوبي در این کارگروه گفت: مسائل فرهنگي و اجتماعي، چالش هاي جدي اجتماعي و موضوعاتي پيچيده اند که حل آنها نيازمند ارائه راهكارهاي مناسب و موثر است.

محمد حسيني، با اشاره به اينکه به سرمايه‌هاي اجتماعي آسيب جدي وارد شده است ، افزود: مقام معظم رهبري نيز در خصوص توجه به سرمايه هاي اجتماعي و جلوگيري از ورود آسيب به آنها تاکيد ويژه اي دارند.

وی، رسیدگی به مشکلات فرهنگي را موضوعي جدي و کلان دانست و تصريح کرد: در قالب هاي محدود زماني و برگزاري صرف جلسات نمي توان در رفع آنها اقدام جدي صورت داد. معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي تاکيد کرد: هيچ بخش و سازماني به تنهايي نمي تواند در راستاي رفع معضلات و ناهنجاري هاي اجتماعي و مشکلات فرهنگي اقدام كند؛ بلكه اين امر نيازمند همكاري همه دستگاه ها و تلاشي همه جانبه و بين بخشي است.

حسینی، ادامه داد: جزیره اي کارکردن و بي توجهي به اين امر مهم باعث شده تا به جايي برسيم که معضلات اجتماعي به مرز هشدار برسند كه در صورت ادامه اين امر با مشكلات جدي تري مواجه خواهيم شد.

وی خاطر نشان ساخت: تمامی دستگاه هایي که به نوعي با اين موضوعات در ارتباط هستند بايد مورد توجه قرار گرفته و از ظرفيت آنها در راستاي رفع اين مشکلات به نحو مطلوب و مناسب استفاده شود.

معاون سیاسی ، امنیتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي، بيان کرد: همه بخش ها بايد در راستاي انجام امور فرهنگي و اجتماعي تلاش کنند ،حتي دستگاه هاي اقتصادي و عمراني که در ارتباط با بخشي از جامعه كارگري هستند در اين امر سهيم بوده و بايد احساس مسئوليت كنند. حسینی، با بیان اينکه در رفع معضلات فرهنگي و اجتماعي کمتر توفيق داشته ايم، افزود: براي رفع اين معضلات بايد با ارائه راهکارهاي خلاقانه، جلوي كمبودها گرفته شده و بتوانيم اين امر را مديريت كرده و راه درماني براي آن پيدا كنيم.

معاون سیاسی، امینتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي، گفت: عوامل مطرح شده در بحث آسيب هاي اجتماعي بسيار گسترده است؛ اين در حاليست که اين آسيب ها در لايه هاي مختلف جامعه رسوخ کرده و به اشکال مختلف خود را نشان مي دهد.

حسینی، نشاط و شادابی در جامعه را مورد تاکيد قرار داد و افزود: نشاط اجتماعي به عنوان يک موضوع مهم بايد در قالب هاي قانوني و هنجارهاي پذيرفته اجتماعي مورد توجه برنامه ريزان و متوليان امر قرار گيرد.

 

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی