پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 39

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی:بخش‌های زیربنایی ضد ضربه شوند.

 

0

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛مجید پورعیسی رییس سازمان در گفتگو با خبرنگار ایسنا گفت: بخش‌های زیربنایی ضد ضربه شوند.

 

متن کامل خبر:

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی بر حمایت از بخش‌های صدمه دیده ناشی از کرونا در حوزه‌های صنعتی و تولیدی و اقتصادی استان و ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و حمایت از آن‌ها مبتنی بر پیش بینی تهدیدها و آسیب‌هایی همچون کرونا با توان مقاومت و تاب‌آوری اقتصادی بالا تاکید کرد.

مجید پورعیسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کرونا شرایط ویژه و منحصر به فردی را مقابل کشور و استان قرار داده است.

وی افزود: هرچند بیم و هراس‌های فراوانی در خصوص شوک‌ها و ضربه‌های اقتصادی کرونا به وجود آمده اما منطقی و هوشمندانه این است که ما به فرصت‌های این آسیب مهم هم توجه کنیم، به نوعی اصلاً تلاش کنیم آسیب‌های آن را به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی بیان کرد: در چنین شرایطی مهم‌ترین توجهات، تصمیم‌ها و برنامه ریزی‌ها باید در سه حوزه تعریف و اجرایی شود؛ نخست حمایت از بخش‌های صدمه دیده ناشی از کرونا در حوزه‌های صنعتی و تولیدی و اقتصادی استان، دوم ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و حمایت از آن‌ها مبتنی بر پیش بینی تهدیدها و آسیب‌هایی همچون کرونا با توان مقاومت و تاب‌آوری اقتصادی بالا و سوم تقویت بدنه اقتصادی و صنعتی و تولیدی و عمرانی استان در راستای کاهش تهدیدهای ناشی از کرونا، ترمیم بخش‌های صدمه دیده و همچنین ضدضربه کردن بخش‌های مهم و زیربنایی آن که در اقتصاد استان بسیار مهم و اساسی هستند.

پورعیسی ادامه داد: این فعالیت‌ها مستلزم هماهنگی، انسجام و یکپارچه سازی توان مدیریتی، همچنین تصمیم‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و بودجه ریزی‌ها و تخصیص‌های اعتباری منطقی و به موقع و درک درست از شرایط و همراهی صادقانه و تعامل دوسویه پیشرونده مسئولان و برنامه ریزیان و همچنین متولیان تولید و اقتصاد و صنعت استان است.

وی یادآور شد: با توجه به درس‌های بسیار خوبی که از کرونا گرفتیم،  از سوی دیگر بخش‌هایی از فضای تولیدی و صنعتی استان باید به حوزه تولیداتی با عملکردهای درمانی و بهداشتی در راستای پیش بینی، پیشگیری و مقابله با تهدیدهای مشابه کرونا اختصاص یابد تا در آینده نه تنها مشکلی نداشته باشیم، بلکه زیرساخت‌های قوی برای تأمین نیاز سایر مناطق کشور و سهیم شدن در این خودکفایی‌هایی منطقه‌ای و ملی را ایجاد کنیم.

 

لینک کوتاه

https://www.isna.ir/news/99020100272/