سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 272

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ ویژه برنامه بازتاب (اقدامات شاخص دولت در استان سال98) با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و صدا و سیمای استان پنج شنبه 21 فروردین 99 از شبکه خاوران (خراسان جنوبی) پخش شد. 

IMG 8078

 

در این مستند مجید پور عیسی به بیان گوشه ای از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در استان پرداخت:

 مجیدپورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت:

با هماهنگی تیم مدیریتی که دراستان وجود دارد و با تدبیر و مدیریت استاندار محترم ما امسال توانسته ایم موفقیت های زیادی را کسب کنیم. در سال گذشته ما توانسته ایم چیزی حدود 500 میلیارد تومان فاینانس(تامین منابع مالی) برای راه و آب و انعقاد تفاهم نامه های مربوطه به ضمانت سازمان برنامه و بودجه کشور داشته باشیم .

وی افزود: با درایت سازمان برنامه و بودجه کشور 10 هزار واحد مسکونی را در استان کلنگ زده ایم و انشالله تا آخر مرداد یا شهریور سال 99 تمامی واحد ها تکمیل خواهد شد .

 پورعیسی بیان داشت: ما در سال گذشته توانسته ایم بیشترین تخصیص اعتبارات ملی رو از کشور بگیریم .

آقای نوبخت در سال 97 یک تعهد برای سال 98 و 99 در استان ایجاد کردند و در سال گذشته ما توانستیم حداقل 75 درصد از تعهدات سال98 که آقای نوبخت قول داده بودند تحقق ببخشیم و این باعث شد که پیمانکاران و پروژه هایی که معطل مانده بودند تقریبا به باربنشینند و ما امسال ثمر و نتیجه ی آن را خواهیم دید.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: ما سال گذشته با تدبیری که جناب آقای استاندار داشتند توانستیم برای شهرستان های مرزی تفاهم نامه های خوبی با بنیاد ها و سازمان های کشوری منعقد کنیم از جمله بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، کمیته امداد حضرت امام، و سازمان بسیج مستضعفین برای 4 شهرستان، که انشالله نتایج این کار را امسال خواهیم دید.

وی در ادامه افزود: این باعث میشود هم زیرساخت های توسعه ی شهرستان ها به نتیجه برسد و هم عدم تعادل های شهرستانی و منطقه ای تعدیل بشود.

پورعیسی تصریح کرد: سال گذشته ما توانسته ایم1000 هکتار واحد گلخانه ای را کلنگ بزنیم که به نظر میرسد اگر امسال و سال بعد تلاش های مضاعفی در حوزه بخش کشاورزی صورت بگیرد ما رقم خوبی را حوزه تولیدات گلخانه ای خواهیم داشت. رقمی که برای این بحث در استان وجود داشته بسیار ناچیز بوده است و یک جهش اساسی در حوزه تبدیل حوزه کشاورزی سنتی و معیشتی به حوزه کشاورزی نیمه صنعتی در استان صورت میگیرد.

ما در سال قبل در حوزه قنوات و احیای مراتع توانسته ایم منابع بسیار خوبی کسب کنیم.

وی اظهار داشت: بالغ بر 120 میلیارد تومان در حوزه کشاورزی، بالغ بر60 میلیارد تومان در حوزه منابع طبیعی، با تلاش هایی که دستگاه های اجرایی و مدیریت عالی استان داشته اند برای استان بدست آمده و وفور نعمت خداوندی که خداوند از طریق بارش باران ایجاد کرده باعث شده ما امسال انشالله سال پرآبی را در حوزه های مختلف طبیعی و جغرافیایی داشته باشیم.

 مجید پورعیسی در ادامه بیان داشت:در حوزه مرز هم یک جهش اساسی صورت گرفته و با درایت آقای استاندار و حمایت های مالی و اعتباری که صورت گرفته تقریبا مرز ما به حوزه 24 ساعته میرسه و عملکرد سال پیش ما تقریبا نسبت به سنوات قبل 3 برابر شده است که این  یک فرصت طلایی برای استان و کشور محسوب میشود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی افزود: ما توانسه ایم با افغانستان ارتباط خوبی برقرار کنیم و اولین استانی بودیم که توانستیم در کشور مطرح و برنامه پروژه ی سازگاری با کم آبی را درکشور مصوب کنیم و مصمم شدیم که سعی کنیم از آب استان بیشترین استفاده و بهره بری را داشته باشیم.

ایشان تصریح کردند: با توجه به حمایت های مالی و اعتباری و فنی که از کشور خواهیم داشت من فکر میکنم که سال گذشته سالی بوده که بستر مساعدی در جهت رونق تولید و جهش تولید در همه ابعاد فراهم شده است.

وقتی ما میگیم تولید یعنی تولید کالا و تولید کالاهای صنعتی و تولید کالاهای کشاورزی ،خدمات گردشگری ،خدمات ساختمانی ،خدمات بازرگانی ،خدماتی که دستگاه های محترم اجرایی انجام میدهند .

مجید پورعیسی گفت: ما به عنوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی پشتیبانی های مالی ، اعتباری ،فنی را برای دستگاه های اجرایی داریم . در حوزه اجرایی نیزاعتبارات جاری 24 دستگاه اجرایی و همچنین عمده دستگاه هایی که اعتبارات عمرانی ، استانی و ملی دارند را ما پوشش میدهیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی در پایان اظهار داشت: بنابراین اگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی هماهنگی لازم را با همه دستگاه های اجرایی مخصوصا با مدیریت ارشد استان، نماینده عالی دولت در استان داشته باشد و یک وحدت مورد نظر صورت بگیرد اتفاقات خیلی خوبی میتواند رقم بخورد، این اتفاق نیز در سال گذشته بوده و با اعتمادی که جناب آقای استاندار و مدیران محترم دستگاه هایی اجرایی استان به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی دارند من فکرمیکنم اگرما بتوانیم گستره اندیشه ای فکر خودمان را  گسترش بدهیم با تکنولوژِی های جدید و نوآوری ها با خلاقیت ها، با ابتکارات جدیدی که از دانش و حوزه دانشگاه صورت میگیرد و ارتباطی که از دانشگاه و دستگاه های اجرایی میتوانند داشته باشند مخصوصا در حوزه پژوهش و نوآوری، ما انتظار داریم درآینده خیلی کوتاه استان بتواند از یک جهش توسعه ای مناسبی برخوردار بشود.