سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 268

نخستین نشست کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان در سال 99

 

image 2020 4 18 7 37 40 705 jq9

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ نخستین نشست کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان در سال 99 به ریاست استاندار و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل جلسه داد.

به نقل از  روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در نخستین نشست کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان در سال جاری، شناسایی موانع، رفع مشکلات موجود و تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاری را از اولویت‌های سال ۹۹ برشمرد.

وی با تاکید بر سرعت بخشی به روند واگذاری مجوزها و پاسخ به استعلام‌ها خاطرنشان کرد: با تفویض اختیار به حوزه‌های مرتبط می‌توان روند اجرای کار را سرعت بخشید.

استاندار خراسان جنوبی تدوین نقشه جامع سرمایه‌گذاری در خارج از شهرک‌های صنعتی را از برنامه‌های اولویت دار کارگروه عنوان کرد و گفت: تامین زیرساخت‌ها و دریافت استعلام‌های لازم از جمله اقداماتی است که در این طرح به نتیجه می‌رسد و می‌تواند روند سرمایه‌گذاری را سرعت بخشد. 

وی متذکر شد: هر طرحی که در جلسه کارگروه امور زیربنایی مورد بررسی قرار می‌گیرد و به تصویب می‌رسد باید با سیاست‌های کلان کشور انطباق داشته باشد.

در این جلسه گزارشی از عملکرد کارگروه امور زیربنایی در سال ۹۸ ارائه شد که بیانگر جدیت این حوزه در سرعت رسیدگی به پرونده‌های رسیده بود.

افزایش بیش از ۲ برابریِ تعداد مصوبات، رشد ۲ برابریِ موضوعات تایید شده، کاهش ۵ درصدیِ موارد مخالفت شده  از جمله آماری بود که در این گزارش ارائه شد.

علاوه بر این از مجموع ۳۲ پرونده‌ای که در جلسه مورد بررسی قرار گرفت، اعضا با کلیت ۳۱ پرونده موافقت کردند.

 

image 2020 4 18 7 37 41 331 Yln