دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 59

گزارش تکمیلی

خبرهای خوب برای مجتمع های دامداری استان در سال جهش تولید

 بررسی مشکلات مجتمع های دامداری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی

 

IMG 8134

 

   در ادامه اقدامات مستمر سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان جنوبی در سال جهش تولید،‌ مشکلات زیر ساختی مجتمع های دامداری استان در اولین جلسه مربوط به این حوزه در سال جاری،‌ روز دوشنبه 25 فروردین 1399 به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بررسی شد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، در این جلسه که به منظور تصمیم گیری و برنامه ریزی برای رفع بخشی از این مشکلات و با  حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار گردید،‌ مجید  پورعیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، به تکمیل  زیرساختهای مجتمع  های دامداری اشاره و آن را  بستر مناسبی برای توسعه فعالیت های دامداری دانست. وی همچنین با توجه به محدودیت اعتبارات و منابع مالی، بر ضرورت اولویت بندی مجتمع های کشاورزی استان و همچنین زیرساخت های مورد نیاز این مجتمع ها تاکید کرد .

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز  گزارشی از مجتمع های دامداری استان به همراه مشکلات و زیرساخت های مورد نیاز ارائه نمود. در این جلسه که مدیران و نمایندگانی از  شرکت توزیع نیروی برق، شرکت گاز،  شرکت آب منطقه ای  و شرکت آب و فاضلاب استان نیز حضور داشتند، گزارشی از چگونگی تامین زیرساخت های مورد نیاز مجتمع ها (از جمله برق ، گاز و آب ) در شهرستانهای استان ارائه شد. بررسی زیرساختهای مورد نیاز هریک از مجتمع ها و برآورد  اولیه منابع اعتباری مورد نیاز برای  تامین زیرساختها از دیگر اقدامات مهم این جلسه بود.

  پیش بینی می شود با توجه به سهم بالای دامداری های استان در توسعه استان و همچنین نقش مؤثر آنان در حوزه های مختلف تولید و اشتغال کشاورزی و تأمین مایحتاج جامعه، برگزاری و استمرار چنین جلساتی  نوید دهنده فعالیت ها و اقدامات اثرگذار آینده و خبرهای خوب برای دامداران استان و مردم خراسان جنوبی خواهد بود.   

 

IMG 8136