دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 50

ستاد برنامه ریزی و راهبردی جهش تولید استان (حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی)تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ ستاد برنامه ریزی و راهبردی جهش تولید استان(حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی)به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار و با حضور مجید پورعیسی رییس سازمان برگزار شد.

 

463502824 623120

 

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در نشست ستاد برنامه‌ریزی و راهبری جهش تولید استان در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: از اولویت‌های ما در زمینه تحقق شعار سال در حوزه صنایع دستی، تعریف خوشه‌هایی از رشته‌های مزیت دار هر شهرستان است. 

وی گفت: در همین راستا می‌بایست اولویت‌های هر منطقه مشخص شود و با تمرکز بر این رشته‌های مزیت دار به منظور ایجاد اشتغال پایدار برنامه‌ریزی صورت گیرد. 

معتمدیان بر استفاده از ظرفیت دانش‌آموختگان رشته‌های صنایع دستی تأکید کرد و افزود: توسعه وضعیت موجود استان در زمینه اقامتگاه‌های بوم‌گردی از طریق فراهم کردن منابع مالی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تامین زیرساخت‌ها برای ترغیب بخش خصوصی نیز می تواند در ایجاد اشتغال، جذب گردشگر و درآمدزایی تاثیر بسزایی داشته باشد. 

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش، مشاغل خانگی را هم فرصت مناسبی برای اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: این مشاغل چون نیاز به محیط کار خاصی ندارند و با کمترین سرمایه‌گذاری فعال می‌شوند لذا می‌توانند اشتغالزایی مؤثری به همراه داشته باشند.