پنج شنبه     12/تیر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 84
 
 
مجموعه برنامه‌هاي اولويت بندي شده با هدف تحقق جهش توليد در آينده نزديك ارائه خواهد شد/۸ محور طرحهاي وزارت راه در راستاي جهش توليددكتر نوبخت همچنين از اختصاص ۸۷ هزار ميليارد تومان اعتبار براي طرح هاي عمراني در سال ۹۹ خبر داد.
 
 
File 1

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ پنجمين جلسه ستاد راهبري و برنامه‌ريزي جهش توليد تشکیل شد.

دكتر محمد باقر نوبخت در حاشيه پنجمين جلسه ستاد راهبري و برنامه‌ريزي جهش توليد كه با حضور وزير راه و شهرسازي در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد گفت: در اين جلسه برنامه‌هاي وزارت راه و شهرسازي در راستاي تحقق جهش توليد مطرح شد. بر اين اساس هشت محور شامل برنامه‌هايي از جمله در حوزه ريل، مسكن و غيره با تمركز بر تكميل طرح‌هاي نيمه تمام ارائه شد.
به نقل از مركز اطلاع رساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور افزود، بر مبناي اين برنامه‌ها ها هزار و ۴۰۰ كيلومتر ريل جديد مي توان افتتاح كرد و همچنين برنامه‌اي براي دو بانده و يا تكميل  هزار كيلومتر خط آهن مطرح شده است. از سوي ديگر برنامه ريزي براي افتتاح ۶۰۰ كيلومتر آزادراه و ۸۵۰ كيلومتر بزرگراه و همچنين ۳۰۰ هزار واحد مسكوني انجام شده است.
دكتر نوبخت گفت:در جلسه امروز مقرر شد تا يك كميته مشترك مجموعه پيشنهادهاي مطرح شده را بررسي و در جلسات آتي گزارش نهايي را به ستاد ارائه كند.
وي ادامه داد: اولويت بندي طرحهاي وزارت راه و همچنين بررسي و اولويت بندي برنامه‌ها، طرحها و پروژه‌هاي وزارت خانه‌هاي صمت و جهاد كشاورزي نيز در دستور كار قرار دارد.
رئيس ستاد راهبري و برنامه‌ريزي جهش توليد گفت: در سال جديد ۸۷ هزار ميليارد تومان منابع به طرح‌هاي عمراني  اختصاص خواهيم داد و مصمم هستيم تا هرچه زودتر اين ارقام به طرح‌ها اختصاص يابد تا در پايان سال جاري شاهد افتتاح پروژه‌هاي مربوطه باشيم.
دكتر نوبخت با بيان اينكه، با شيوع بيماري كرونا در هفته‌هاي اخير برخي كسب و كارهاي خرد دچار آسيب شده‌اند، گفت: طرحهاي مهمي براي واحدهاي توليدي و پروژه‌هاي عمراني در نظر داريم تا شاهد افتتاح به موقع و استفاده حداكثري از آنها باشيم.
وي در خاتمه تاكيد كرد:در آينده نزديك مجموعه‌اي از برنامه‌هاي اولويت بندي شده در راستاي تحقق حداكثري جهش توليد ارائه خواهد شد.

تعريف ۸۵ سر فصل در وزارت راه با هدف تحقق جهش توليد
وزير راه و شهرسازي در پنجمين جلسه ستاد راهبري و برنامه‌ريزي جهش توليد كه عصر امروز در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، از تعريف ۸۵ سرفصل مختلف در وزارت خانه با هدف تحقق شعار سال خبر داد.

اسلامي با بيان اينكه، پروژه‌هاي نيمه تمام كه اثرات ملموس براي توسعه كشور دارد استخراج شده است، گفت: پروژه‌هايي كه با مساعدت دولت ميتواند به سرعت تكميل شود  با اولويت طرحهاي ريلي و جاده‌اي در دستور كار وزارت راه و شهرسازي قرار گرفته است.
وي گفت: بر اساس برنامه‌هاي وزارت خانه امكان افزوده شدن ۲۶۰۰ تخت در قالب ۱۴ بيمارستان جديد با تامين اعتبارات ۸۰۰ ميليارد توماني فراهم شده است.
به گفته وزير راه و شهرسازي، در سال ۹۹ حدود ۱۰۰ هزار واحد مسكوني در بافت فرسوده كشور بهره‌برداري خواهد شد.
وي افزود: تخصيص ۲۰ درصد از منابع و تسهيلات نظام بانكي به بخش ساختمان در سال جاري به فراهم شدن مسكن براي اقشار مستوط و محروم كمك جدي خواهد كرد.