دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 67

گزارش تکمیلی:

شورای معاونین،به ریاست مجید پورعیسی رییس سازمان برگزار شد.

 

IMG 7838

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ شورای معاونین سازمان به منظور بررسی راهکارهای اجرایی پیرو بخشنامه ابلاغی از سوی سازمان اداری استخدامی کشور"مبنی بر حفظ سلامت و نحوه ارائه خدمات دستگاههای اجرایی به شهروندان در دوران شیوع کرونا"به ریاست مجید پورعیسی رییس و با حضور معاونین و مدیران سازمان تشکیل جلسه داد.

مجید پورعیسی رییس سازمان با توجه به شرایط موجود و بخشنامه ابلاغی از سوی سازمان اداری استخدامی کشور گفت: معاونین و مدیران در هر حوزه با یک برنامه ریزی مشخص دورکاری همکاران را اجرایی نمایند.

وی تاکید کرد: باید زیرساختها در جهت دورکاری و تسریع در روند انجام امور فراهم شود.

پورعیسی با تاکید بر تعامل سازنده بین واحدهای سازمانی افزود: نشست های منظم و مداوم درون حوزه ای باعث افزایش کارایی و مهارت کارکنان خواهد شد.

رییس سازمان گفت: معتقد هستم همکاری و تعامل سازنده میان واحدها در توسعه و پیشرفت سازمان بسیار موثر است  و میتواند نقاط ضعف و کمبودها را جبران نماید.

وی اسناد توسعه شهرستانها را نمونه ی عینی این رویکرد دانست و افزود: مشارکت مطلوب باعث افزایش کارایی در سطح سازمان میشود.

مجید پورعیسی با ذکر این نکته که یکی از پارامترهای اصلی در بهبود و پیشرفت عملکرد سازمانی افزایش سطح دانش و مهارت نیروی انسانی میباشد، تصریح کرد: باید راهکارهای مطلوب در این راستا پیشنهاد و اتخاذ گردد.

رییس سازمان اظهار داشت: یکی از توانایی های نیروی انسانی توانایی سیاستگذاری مناسب و به موقع است و این جز با پیش بینی شرایط ممکن نخواهد بود.

وی بیان داشت : باید نیروی انسانی نسبت به شرایط، اتفاقات و مباحث روز موثر در توسعه؛ آگاهی و اشراف کامل داشته باشند تا بتوانند پس از آسیب شناسی موثر برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

گفتنی است در این جلسه هریک از حاظرین پس از ارائه گزارش عملکرد به بیان پیشنهادات خود پرداختند و بحث و بررسی پیرامون مباحث مذکور صورت پذیرفت.

شایان ذکر است: اجرای مجدد و فراگیر وآیین نامه دورکاری(کار در خانه)؛ به عنوان راه حل مطلوب و جایگزین کاهش ساعت کاری ادارات مطرح شده است.

هرچند ساعت کاری ادارات به روال قانونی برگشت،امام هفته گذشته سازمان اداری و استخدامی کشور طی بخشنامه ای بر استفاده از آیین نامه دورکاری(کار در خانه)مصوب 1389 تاکید کرده است.

بر اساس این بخشنامه، دستگاههای اجرایی مکلف شده اند برای انجام مکاتبات و فعالیت های اداری امکان لازم برای دسترسی الکترونیکی کلیه کارکنان خود را از خارج از اداره فراهم نمایند.

 

IMG 7836