دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 43

اختصاص ۱۹ میلیارد تومان برای رفع مشکلات آبی عشایر خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،سه شنبه 6 اسفند 98 شورای عشایر خراسان جنوبی به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان امور عشایر کشور و هم چنین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر مدیران دستگاههای اجرایی در محل استانداری خراسان جنوبی تشکیل شد.

 

447803277 419125

 

کرمعلی قندالی،رئیس سازمان امور عشایر کشور در شورای عشایر خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی با وجود بیابانی بودن،سرشار از مزیت‌ها و استعدادهایی بوده که به نحو شایسته مورد توجه قرار نگرفته است.
 رئیس سازمان امور عشایر کشور از اختصاص ۱۹ میلیارد تومان از ردیف ملی برای رفع مشکلات آبی عشایر استان طی این سفر خبر داد و گفت: پروژه‌های حوزه راه عشایری باید از طریق اعتبارات استانی اجرایی شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی چهارمین استان عشایری کشور است،افزود:جدا از بحث زیرساخت‌ها، بهداشت و درمان، فرهنگ به معنای عام و آموزش به معنای عام از دغدغه‌ها در حوزه عشایر خراسان جنوبی است.
رئیس سازمان امور عشایر کشور بیان کرد:برای رفع این دغدغه‌ها، دستگاه‌های متولی باید از ستادهای ملی حوزه خود مطالبه کنند.
وی افزود:آئین نامه ساماندهی امور عشایری را به مجلس بردیم تا به قانون تبدیل کنیم که اگرچه این آئین نامه نیازمند بازنگری است، اما ۹۰ درصد از آن در هر برهه از زمان قابل اجرا بوده که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.
قندالی با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک ۱۲۰میلیارد تومان تسهیلات دامپروری به عشایر خراسان جنوبی پرداخت شده است،تصریح کرد:عشایر خراسان جنوبی برای ۵۰ گالن آب ۵۰ هزار تومان هزینه می‌کنند و این در حالی است که این هزینه در شهر برای این مقدار آب ۶۰۰ تومان است که نیاز است شکاف طبقاتی برداشته شود.
رئیس سازمان امور عشایر کشور یادآور شد:فرمانداران در تأمین زیرساخت‌های عشایری استان و بسیج سازندگی استان نیز در حوزه احداث سرویس‌های بهداشتی در مناطق عشایری همکاری کنند.

 

465039025 237045