گزارش تکمیلی:

"نشست پایانی سال 98 با سمن های محیط زیست استان با حضور مجید پورعیسی رییس سازمان تشکیل شد".

 

IMG 7679

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛"دومین نشست و (نشست پایانی سال 1398) با سمن های محیط زیست استان" به ریاست"مجید پورعیسی رییس سازمان"صبح چهارشنبه 30 بهمن 98در محل سالن بهشتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد.

در ابتدای جلسه گزارشی توسط اداره کل محیط زیست ازمصوبات اولین نشست با سمن ها در 29 مهر98 و اقدامات انجام شده در خصوص آن ارائه شد.

در ادامه مجید پور عیسی ضمن بیان این نکته که محیط زیست و منابع طبیعی جزع منابع خدادادی و با ارزش محسوب میشوند افزود:باید در حفظ ،بقا و گسترش آنها تلاش کرد.

وی گفت:سمن ها نقش عمده و مهمی در فرهنگ سازی و نگهداری از محیط زیست و منابع طبیعی ایفا میکنند.

در این نشست نمایندگان حاظر به بیان دیدگاهها،نظرات و پیشنهادات خود در حوزه های مختلف پرداختند و از دغدغه ها و مشکلات موجود سخن گفتند.

 

شایان ذکر است:در پایان پس از بحث و تبادل نظرمیان حاظرین،به دستور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی موارد ذیل به تصویب رسید:

  • مقرر شد:به دلیل اهمیت بحث حذف ظروف یکبار مصرف در جلسات و نشست های آموزشی دستگاه های اجرایی استان،این موضوع مطرح و پیگیری شود.
  • مقرر شد اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی ضمن برگزاری جلسه ی مشترک با مدیران کل امور روستایی و شهری استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، تعدادی از شهرداری ها و دهیاری ها را به صورت پایلوت برای اجرای مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدأ انتخاب شوند.
  • در خصوص بند 1ماده ی 16 قانون هوای پاک مقرر شد:موضوع در کمیته ی کاری آمایش و سپس در کارگروه امور زیربنایی مطرح گردد و نتیجه ی آن به شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان ارجاع گردد.
  • مقرر شد:حتی الامکان در برخی نشست های آینده از افراد متخصص دعوت گردد و 30 دقیقه از زمان آغازین نشست به صورت کلاس آموزشی برگزار گردد.
  • مقرر شد:اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی برای کاهش استفاده از پلاستیک در خرید های مردم و فروشگاه های مختلف، پیگیری لازم را از طریق اتاق اصناف انجام دهد.
  • در صورت ثبت شرکت مشاوره توسط فارغ التحصیلان محیط زیست، سمن ها و متخصصین ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز فرایندهای مرتبط را تسهیل خواهد نمود.
  • و...

IMG 7682