پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1484

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان؛ حمید جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی روز گذشته در جلسه شوراي عشايري استان حضور یافت.

 

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي در این جلسه گفت: دستگاه هاي مسئول در بخش عشايري استان، علاوه بر گسترش ظرفيت فعاليت عشاير در بخش دامپروري، بايد زمينه اشتغال در بخش هايي نظير صنايع دستي و گردشگري را تقويت کنند. محمد فرهادي با تبريک فرارسيدن هفته دولت و گراميداشت ياد شهيدان رجايي و باهنر، از زحمات و تلاش هاي جامعه عشايري استان تقدير و تشکر كرد و افزود: استفاده از توانمندي عشاير در استان ما بسيار حائز اهميت است؛ از اين رو بايد در حد توان، امكانات و تسهيلات مورد نياز براي رفاه حال اين بخش از جامعه فراهم گردد.

وی، با اشاره به موضوع واگذاری و فعال سازی معادن در مناطق عشايري از مسئولين و مديران بخش صنعت و معدن استان خواست تا در صورت وجود گروه هاي عشايري علاقمند به فعاليت در بخش معدن، زمينه فعاليت آنها در اين بخش را تقويت کنند.

رئیس شورای عشایري استان خاطر نشان ساخت: با عنايت به ضرورت اشتغال عشاير در ساير بخش ها ، معدن کاران در حوزه هاي عشايري مختلف از ظرفيت عشاير بومي مناطق در کارگاه هاي خود استفاده کنند.

فرهادی، یکی از نکات مهم در خصوص واگذاري زمين و اراضي را مد نظر قرار دادن شرايط عشاير ذکر و تصريح كرد: در بحث واگذاري زمين، مسئولين استاني، عشاير را مد نظر قرار داده تا جامعه عشايري با مشكلات ديگري مواجه نشوند.

وی، با اشاره به اقدامات و تمهیدات صورت پذیرفته در بخش هايي نظير تامين آب و برق عشايري افزود: مديران دستگاه هاي اجرايي با استفاده از ظرفيت ايجاد شده در مواد ۶ و ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه مبني بر هزينه کرد عوارض ماليات بر ارزش افزوده در زمينه اجراي طرح هاي هادي و بهسازي محيط در مناطق عشايري، تقويت امکانات جامعه عشايري در بخش هايي نظير آموزش، بهداشت و خدمات رساني را مورد توجه قرار دهند.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی