سه شنبه     13/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 149

پروژه‌های اولویت‌ دار مدیریت شهری خراسان جنوبی کدامند؟

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛ مجید پور عیسی رییس سازمان در رابطه با ‌پروژه‌های اولویت‌دار مدیریت شهری خراسان جنوبی به خبرنگار ایسنا پاسخ داد:

 

0

 

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی بر تمرکز بر پروژه‌های نیمه تمام که به زیر ساخت‌های توسعه استان و اشتغال کمک می‌کند مانند حمل و نقل، کشاورزی، معدن، گردشگری تاکید کرد.

مجید پورعیسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: توجه و تاکید سازمان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و همچنین کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها بر اساس جز 2 بند 3 دستورالعمل اجرای بودجه و تنظیم موافقت‌نامه‌های اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال جاری کل کشور، توزیع اعتبار و تخصیص در بودجه سال 98 استان با اولویت پروژه های نیمه تمام در سطح استان بوده است.

وی افزود: با توجه به ابلاغ تخصیص اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی گزارش ماهانه جذب اعتبارات از خزانه معین استان به تفکیک هر دستگاه اخذ می‌شود و در صورت عدم جذب اعتبارات توسط دستگاه اجرایی نسبت به جابجایی تخصیص بین دستگاه‌ها با اولویت پروژه های دارای مطالبات و پیشرفت فیزیکی بالا  اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با اشاره به پرداخت مطالبات پروژه‌های خاتمه‌یافته و تقویت شرکت‌های پیمانکاری از طریق پرداخت مطالبات سنوات گذشته در کوتاه‌ترین زمان، تصریح کرد: اتمام پروژه‌های نیمه تمام با اولویت پروژه‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی در سال جاری و مابقی پروژه‌های نیمه تمام در پایان دولت و اتمام تمامی پروژه‌های مصوب و تعهدات سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور حداکثر در بازه زمانی دوساله از جمله اقدامات است.

وی افزود: در پروژه‌های نیمه تمام نیز با توجه به شرایط خاص استان اولویت با پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب،  حمل و نقل، معدن و به طور کلی پروژه‌هایی است که با محوریت اقتصاد مقاومتی هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌ها برای کمک گرفتن از بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌ها، افزود: فعال کردن کارگروه تبصره (19) قانون بودجه سال 98 مربوط به واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی و مشارکت با بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام و ابلاغ اعتبارات مرتبط با تبصره مذکور به کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها برای تصویب پروژه‌های قابل واگذاری از دیگر برنامه‌ها است.

پورعیسی یادآور شد: برگزاری جلسات تخصصی در سازمان با شرکت‌های پیمانکاری با رویکرد تقویت و رفع مشکل شرکت‌ها از طریق حوزه مشاوران و پیمانکاران سازمان و پرداخت بخشی از دیون پیمانکاران از طریق تزریق اعتبار به پروژه‌های در حال اجرا و بخش دیگر از تعهدات در صورت امکان از طریق تهاتر کردن با دستگاه‌های اجرایی مانند امور مالیاتی و ... از دیگر اقدامات و برنامه‌ها است.

 

لینک کوتاه خبر https://www.isna.ir/news/98102317401/