سه شنبه     13/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 176

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با همراهی  مجید پور عیسی رییس سازمان و جمعی از مدیران کل استان ، از قسمت های مختلف منطقه ویژه اقتصادی و بازارچه مرزی میل ۷۸ (ماهیرود) بازید و در جریان اقدامات انجام گرفته و روند فعالیت این دو منطقه مهم و اقتصادی استان قرار گرفتند.

 

image 2020 1 8 8 28 23 73 z3O

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی که با همراهی مجید پور عیسی رییس سازمان و جمعی از مدیران کل استان، از قسمت های مختلف منطقه ویژه اقتصادی و بازارچه مرزی ماهیرود بازدیدو در راستای برای محور ورودی تدابیری اندیشیده شد.

🔹 به گزارش رسیده از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، در این بازدید مقرر شد:

🔹 به منظور ارتقاء سطح امنیت منطقه ویژه و بازارچه مرزی ، همچنین تسریع در تکمیل اماکن در دست احداث و ساماندهی خرده فروشی در بازاراچه، دستورات لازم را صادر نمود .

🔹 استاندار  بنا به در خواست مدیران منطقه ویژه ، دستور تعریض درب ورودی مرزی منطقه ماهیرود و سه بانده کردن آن به طول یک کیلومتر را صادر نمود.

🔹 وی گفت: هدف گذاری  ما این است که فعالیت  مرز ماهیرود ۲۴ ساعته شود و این امر باید انجام بگیرد ، در این راستا حوزه اقتصادی استانداری باید با تشکیل کمیته ای متشکل از دستگاه‌های مرتبط ، با برگزاری منظم جلسات تخصصی و کارشناسی ، موانع و محدودیت های هر یک از دستگاه های اجرایی در این خصوص را شناسایی و مرتفع نماید.

وی تاکید کرد: مصوبات جلسه امروز شورای ساماندهی مبادلات مرزی و تکالیف دستگاه‌های اجرایی باید در موعد مقرر و زمان بندی شده اجرایی و عملیاتی شود و جلسه بعدی شورای مذکور را در آینده نزدیک ، جهت دریافت گزارش عملکرد دستگاه ها تشکیل خواهیم داد.

 شایان ذکر است: جلسه ای باحضور فعالان اقتصادی ، مدیران منطقه ویژه اقتصادی و بازارچه مرزی میل ۷۸ و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد. در این جلسه، اعضای حاضر جهت رفع موانع و مشکلات منطقه ویژه و بازارچه مرزی ماهیرود و همچنین توسعه تعاملات اقتصادی و رونق فعالیت این دو مجموعه اقتصادی اثرگذار در استان، به رایزنی پرداختند .