شنبه     28/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 63

 رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه آهن بیرجند بازدید کرد.

IMG 71181

 

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به کمک دولت در حوزه راه آهن خراسان جنوبی گفت:برای قطعه‌ای که بیرجند را به یونسی به منظور اتصال به شبکه سراسری وصل کند، پای کار هستیم و با اولویت دنبال می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، شامگاه جمعه 6 دی ماه 98، در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن بیرجند افزود: از بندر چابهار نیز عملیات با سرعت به سمت زاهدان در حال انجام است که قرارگاه متعهد شده با ۳۰۰ میلیون یورو که برای این کار اختصاص دادیم و پول نیز مهیا است تا پایان سال ۹۹ چابهار را به عنوان بندر غیر تحریمی اقیانوسی به زاهدان وصل کند که از مسیر کرمان براحتی به بافق و طبس و یونسی و از این طرف هم بیرجند به مشهد و سرخس متصل می‌شود.

وی اظهار داشت: با عنایت به اینکه مسیر تربت حیدریه به هرات در حال اتمام است، بیرجند از هر طرف می‌تواند به سمت شرق و غرب از راه آهن برخوردار شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در سال‌های گذشته با توجه به سیاست اقتصاد مقاومتی و تاکید بر توسعه ریلی، دولت تدبیر و امید هم توسعه شبکه حمل و نقل ریلی را در دستور کار دارد که با سرعت همه استان‌ها یکی پس از دیگری به شبکه سراسری راه آهن وصل می‌شوند. 

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر پنج استان به شبکه ریلی وصل شده‌اند گفت: برای اتصال بیرجند به شبکه ریلی نیز یک قطعه نیاز به فاینانس داریم که در حال تلاش هستند و حداقل ۲ مصوبه برای راه آهن بیرجند به تصویب رسید لذا با احتیاط، زمانی را برای اتمام آن اعلام نمی‌کنیم. 

نوبخت گفت: برای جاده‌های استان نیز در مورد حلقه‌های منفصله‌ که از محورهای دوبانده باقی مانده با تکمیل زیرساخت‌ها مساعدت می‌کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه باید بیش از بیش به زیرساخت‌های کشور توجه داشته باشیم اضافه کرد: ماموریت نظام جمهوری اسلامی علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها توجه به محرومان و روستاییان حاشیه شهرها است که کمیته امداد و بنیاد مسکن ماموریت‌هایی در این راستا دارند. 

نوبخت اظهار داشت: نهضتی با عنوان برنامه ویژه رفع محرومیت در دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه شکل گرفته و غیر از برنامه‌هایی است که به عنوان برنامه میان مدت توسعه ششم دنبال می‌شود. 

وی گفت: سه قوه همه توان را برای خدمت به مردم به کار گرفته‌اند که جای خرسندی دارد و امید است در آینده نزدیک شاهد افتتاح پروژه‌های بیشتری باشیم.