شنبه     28/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 104

IMG 7022

 

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور: یکی از اولویت های دولت اتصال مراکز استان‌ها به راه آهن سراسری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بدور ورود به استان خراسان جنوبی در فرودگاه شهید کاوه بیرجند در گفت و گو با خبرنگاران گفت:اتصال مراکز استان‌ها به راه آهن سراسری، یکی از اولویت های دولت است که به سرعت درحال پیگیری و اجراست.

وی امروز در سفر به خراسان جنوبی با بیان این مطلب اظهار داشت:در یکی دو سال گذشته همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه سراسری راه آهن متصل شده اند و اخیرا هم راه آهن میانه به بستان آباد افتتاح شده است که سال آینده به تبریز نیز می‌رسد.
نوبخت افزود: در ادامه همین پروژه‌های راه آهن، اتصال خراسان جنوبی و بیرجند هم جزو برنامه است تا با سرعت بتوانیم به شبکه سراسری راه آهن وصل کنیم.

نوبخت در ادامه افزود: امروز از ۱۰ هزار واحد مسکونی که برای نیازمندان در خراسان جنوبی تصویب شده است ۲ هزار واحد را به بهره برداری می‌رسانیم و سعی داریم بقیه این مسکن‌ها را نیز تا قبل از پایان سال افتتاح کنیم و طوری برنامه ریزی شده است که تعدادی از این واحد‌ها در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ساخت مسکن برای نیازمندان را اقدامی ارزشمند دانست که در آن برای روستائیان و افراد کم درآمد از محل تسهیلات دولت و کمک نهاد‌های بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی(ره) خانه ساخته می‌شود.
نوبخت افزود: در این طرح ۵۰ درصد هزینه ساخت واحد‌ها به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت و ۵۰ درصد دیگر با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تأمین می‌شود.
وی گفت: سود تسهیلاتی که از سوی این دو نهاد به ساخت مسکن اختصاص یافته است ۵ درصد است که اصل وام و سودش را باز هم دولت تعهد و تضمین کرده است و برای زنان سرپرست خانوار و افرادی که توان پرداخت اقساط تسهیلات را ندارند این خانه‌ها به صورت کاملا رایگان ساخته می‌شود.