شنبه     28/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 83

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوردر آیین بهره برداری از 2هزار واحد مسکن روستایی اظهار کرد: از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان می‌خواهم تا مشکلات را احصا کرده و گزارش بازدید را از روستاهای اطراف به ما ارائه دهند.

 

156850769

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، عصر امروز ۶ دی ماه 98، در آیین بهره برداری از دو هزار واحد مسکن روستایی گفت: در ۹ ماهه گذشته ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح و پروژه‌های مختلف پرداخت کردیم و منابع دیگری نیز پرداخت خواهیم کرد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، با اشاره به اینکه بیرجند نیز به شبکه سراسری راه آهن وصل خواهد شد، تصریح کرد: چهره دیگر نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت به محرومان و انسان‌هایی است که در روستاها ساکن هستند.

وی با اشاره به تاکید بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بر حمایت از روستاییان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر پشتیبانی نهادهای انقلاب برای کمک به مردم تاکید دارند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به فعالیت دو نهاد انقلابی در این پروژه، اظهار کرد: برای امداد به انسان‌هایی که نیاز به کمک دارند، نظام تدارک دیده است.
نوبخت با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون و در کمتر از 10 ماه دو نهاد کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت اقداماتی را در روستاها انجام داده اند و  واحدهای مسکونی که در این روستاها  ساخته شده  نمونه‌ای از اقداماتی است که در روستاهای دیگر در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: در سراسر استان ۹۷۰ میلیارد تومان از سوی دولت تعهد کردیم که طی دو سال برای طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی استان پرداخت خواهیم کرد.
نوبخت با اشاره به اینکه دو هزار واحد ایجاد شده و بقیه واحدها نیز در مرحله پایانی است، تصریح کرد: همه این خدماتی که طی ۴۰ سال گذشته توسط دولت‌ها با ارائه سیاست‌ها و برنامه‌ها انجام شده برای اینکه بتوانیم کمک‌ها را به روستاها بسط و توسعه دهیم.
معاون رییس جمهور ادامه داد: به مردم قول می‌دهیم حقوق بازنشستگان و کارکنان و افراد تحت پوشش طبق روال گذشته پرداخت شده و دولت متعهد می‌شود که با مقاومت در برابر این تحریم‌ها ایستاده خواهد بود.
نوبخت با بیان اینکه هزاران میلیارد تومان دیگر برای طرح‌های عمرانی صرف می‌کنیم، افزود: تا پایان سال غیر از احداث و افتتاح این واحدهای مسکونی شاهد افتتاح طرح‌های بزرگی نیز خواهیم بود.
وی  افزود: هریک از افرادی که به روستا برگردند، تعهد می‌کنیم برای آنان خانه بسازیم و شغل ایجاد کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر ایجاد مشاغل خرد و کارگاه‌هایی در روستاها، اظهار کرد: از رییس سازمان مدیریت و برنامه استان می‌خواهم تا مشکلات را احصا کرده و گزارش بازدید را از روستاهای اطراف به ما ارائه دهند.