چهارشنبه     18/تیر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 235

فاز اول ساخت مسکن نیازمندان در خراسان جنوبی شامل ۲ هزار واحد مسکن روستایی با حضور نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در این استان به بهره‌برداری رسید. 

 

IMG 20191227 WA0039

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛آیین بهره‌برداری از این واحدهای مسکونی در سراسر خراسان جنوبی عصر جمعه در ادامه سفر یکروزه محمدباقر نوبخت به این استان در روستای «حج و نج» از توابع شهرستان بیرجند انجام شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی ، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کشوری و استانی نیز در این آیین حضور داشتند.

 محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اسفند سال گذشته به خراسان جنوبی سفر کرد و این سفر منجر به تصویب سند توسعه میان مدت استان شد که یکی از اهداف سفر امروز نوبخت، بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های توسعه استان و پیگیری مصوبات سفر قبلی است.

کلنگ اولین واحد از ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی ۲۰ اسفند پارسال با حضور نوبخت در روستای «حج و نج» از توابع شهرستان بیرجند به زمین زده شد و ۱۰ ماه پس از آن سفر واحدهای مسکونی این روستا همراه با طرح هادی آن به بهره‌برداری رسید.

این طرح هادی شامل:سنگ فرش و جداره سازی معابر به میزان ۷۵۰ مترمربع،اجرای جدول سنگی به طول ۳۲۰ متر،احداث پارک محله و محل بازی برای کودکان به مساحت ۲۲۰ مترمربع،اجرای زیرسازی معابر ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع و اجرای آسفالت معابر به میزان ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع ، راه روستای حج و نج به طول ۶.۵ کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان میباشد.

شایان ذکر است؛روستای حج و نج در ۶۰ کیلومتری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است. 

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند، ۱۱ شهرستان دارد.

 

image 2019 12 27 18 51 59 699 K8p