پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 189

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز 6 دی ماه98 برای پیگیری مصوبات سفر سال گذشته خود و افتتاح فاز نخست طرح ساخت مسکن محرومان در خراسان جنوبی وارد این استان شد.

 

IMG 20191227 WA0016

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) و جمعی از مدیران کشوری،معاون رییس جمهور را در این سفر یک روزه همراهی می‌کنند.

فاز نخست طرح ساخت مسکن ویژه محرومان شامل ۲ هزار واحد مسکن روستایی در سفر امروز رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی افتتاح و تحویل متقاضیان می‌شود.

یکی از مصوبات سفر اسفند سال گذشته نوبخت به استان خراسان جنوبی، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مقاوم بود که بعد از گذشت ۱۰ ماه از این سفر، ۲ هزار واحد مسکونی روستایی به بهره برداری می‌رسد.

براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، ساخت پنج هزار واحد از این تعهد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پنج هزار واحد نیز به کمیته امداد امام خمینی (ره) واگذار شده و در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه به خراسان جنوبی،با حضور در روستای «حج و نج» از توابع شهرستان بیرجند ۲ هزار واحد مسکونی را در سراسر استان افتتاح می‌کند که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ واحد سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ۵۰۰ واحد سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

همچنین سفر سال گذشته نوبخت به خراسان جنوبی منجر به تصویب سند توسعه میان مدت استان شد و یکی از اهداف سفر امروز وی بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های توسعه خراسان جنوبی و پیگیری مصوبات سفر قبلی است.

وی یکی از مهم‌ترین اهداف سفر سال گذشته خود به خراسان جنوبی را ارائه یک برنامه کوتاه مدت دو ساله برای توسعه این استان عنوان کرده بود.