چهارشنبه     22/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 2213

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی چهارمین جلسه ستاد راهبری و مدیريت اقتصاد مقاومتي استان در سال ۹۶ برگزار شد. در این جلسه گزارش عملکرد کمیته اصلاح الگوی مصرف و طرح ايجاد زنجيره ارزش در دهستان هاي هدف ارائه شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان؛زهرائي دبیر کمیته اصلاح الگوی مصرف و مسئول بسيج سازندگي استان ضمن ارائه عملکرد کمیته اصلاح الگوی مصرف، راهکارهای احصا شده در این کمیته را در خصوص کاهش مصرف منابع در سازمان های مختلف را ارائه نمود.

مهندس آرین و دبیر ستاد بر ضرورت توجه به امر مشارکت مردمی به عنوان یک اصل مهم در اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و تأکید کرد دستورالعمل های تدوین شده، برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردد. در ادامه زهرائی گزارشی از طرح ایجاد زنجیره ارزش ارائه نمود و بیان نمود بسیج سازندگی استان با تفاهم شش جانبه با سازمان های همکار در نظر دارد به صورت منسجم و هدفمند ایجاد اشتغال در دهستان های استان را پیگیری نماید. وی ضمن بیان روش شناسی مورد استفاده و شناسایی مهم ترین نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها در هر دهستان، رشته فعالیت های شناسایی شده و مطلوب توسعه در هر منطقه و نحوه ایجاد زنجیره ارزش را تبیین نمود.

سپس معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، بر مشارکت همگاني در جهت اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي تاکيد نمود. خانم سرفرازی، به مقوله اصلاح الگوی مصرف و نقش دستگاههای اجرايي و خانواده ها در صرفه جويي پرداخته و فرهنگ سازي و آموزش را مهمترين راهکار به منظور اصلاح الگوي مصرف دانست. وي به ابلاغ برش استاني پروژه هاي اولويت دار اقتصاد مقاومتي مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۶  اشاره و سهم استان از برش استاني پروژه هاي تقويت و توانمند سازي و توسعه بنگاه هاي خرد، کوچک و متوسط را ۱۳ واحد و در تكميل و راه اندازي ۵۰ طرح مهم و ملي، يك طرح اعلام كرد.  

 

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی