جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 181

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: باید آموزش و پرورش روند پژوهشی به خود گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مجید پور عیسی رییس سازمان در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و نواختن نمادین زنگ پژوهش و فناوری که در محل دبیرستان دخترانه نرجسیه برگزارشد، حضور یافت.

 

156822990

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: باید آموزش و پرورش روند پژوهشی به خود گیرد و اگر سرمایه‌گذاری بیشتری در آن انجام شود به طور حتم شاهد جامعه‌ای پویاتر خواهیم بود.

مجید پورعیسی روز شنبه در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری افزود: رمز توسعه هر کشور دانش‌آموز محوری در مدارس است، امروزه کشورهای پیشرفته به این مهم تکیه زده‌اند.

وی یادآور شد: بذر توسعه از کارخانه و صنعت آموزش و پرورش بیرون می‌آید و امروز معلمان برای تحقق این مهم باید به روز و خلاق باشند.

 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: امروزه فضای پژوهشی باید در مدارس ایجاد شود چرا که امروزه دانش آموزان بسیار خلاقی در جامعه وجود دارند و همین دانش آموزان هستند که میتوانند در یک دوره برنامه‌ریزی ۲۰ ساله  سرنوشت کشور را تغییر و آن را به سمت توسعه سوق دهند.

وی تصریح کرد: مدارس امروز باید به سمت استاندارد سازی بروند و زیرساخت‌های توسعه با پژوهش دنبال شود، باید خلاقیت و نوآوری در دانش آموزان زنده و تقویت شود.

مجید پورعیسی اظهار داشت: تمام مشکلات با پژوهش قابل برطرف شدن میباشند و ما باید زمینه تحقیق و پژوهش را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

شایان ذکر است ۲۳ لغایت ۲۸ آذرماه، هفته پژوهش و فناوری نامگذاری شده است.