جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 184

 

همزمان با هفته پژوهش انجام شد:

مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران برتر خراسان جنوبی با حضور مجید پور عیسی رییس سازمان و دبیر ستاد پژوهش استان، امشب ۱۹ آذر ۱۳۹۸در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

 

1576008853 dsc 9795 2

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مجید پور‌عیسی رئیس سازمان ،در این مراسم ضمن اشاره به جایگاه پژوهش گفت: این جایگاه میتواند در استان خراسان جنوبی بهتر از این باشد.

 وی افزود: هرجا تفکر هست، رشد و توسعه جایگاه خود را پیدا می‌کند در خیلی از مسائل مطالعات آماری انجام گرفته و اکنون نیازمندیم به‌ صورت عملیاتی تبدیل به گفتمان شود و نخبگان و پژوهشگران به ما بگویند که چگونه کار عملیاتی را انجام دهیم.
وی در ادامه بیان داشت: سعی ما بر این است برای پژوهشگران ایجاد ظرفیت کنیم و منابع و تجهیزات لازم را دراختیار آنها قرار دهیم.
دبیر ستاد پژوهش استان اظهار داشت: مدیران اجرایی شاید کمتر فرصت مطالعه و تحقیق داشته باشند و این امر باعث درنظر گرفتن اهمیت پژوهش و پژوهشگران در کنار آنها می‌شود.

مجید پورعیسی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که با قراردادن فکر اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در کنار مدیران استان، تصمیمات را بر پایه پژوهش و تحقیقات بگیریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت : هرکدام از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها می‌توانند در کنار مدیران در تصمیم گیری ها ایفای نقش داشته باشند.

 وی افزود : باید گفتمانی ایجاد نماییم تا از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه‌ها و اندیشه‌های پژوهشگران استفاده شود.
پور عیسی بیان داشت: امیدواریم همه ایام، ایام پژوهش باشد و فرصتی فراهم گردد تا بتوانیم به کمک پژوهش و پژوهشگر تفکر جامعه را به جلو پیش ببریم و این امر باعث پیشرفت همه جانبه بشود.