سه شنبه     01/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 126

گزارش تکمیلی از جلسته ستاد پژوهش استان

 

ستاد  هفته پژوهش و فناوری استان در محل پارک علم و فناوری خراسان جنوبی تشکیل جلسه داد.

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ این نشست با حضور مجید پور عیسی رییس سازمان و دبیر ستاد پژوهش ، خامسان رییس دانشگاه بیرجند، ناصری رییس پارک علم و فناوری استان و نمایندگان دستگاههای ذیربط به شرح ذیل برگزار شد.

 

DSC 0094

 

ابتدا ناصری رئیس پارک علم و فناوری استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پارک در زمینه های مختلف گفت: با عنایت به اینکه نمایشگاه دستاوردهای فناوری و شرکت های دانش بنیان در هفته پژوهش در تهران برگزار می گردد لذا در جلسات قبل پیشنهاد شده است این نمایشگاه در دهه مبارک فجر با حضور حداکثری شرکت های دانش بنیان در محل دائمی نمایشگاه های استان برگزار گردد.

ناصری گفت: با توجه به تجربه های پارک در سنوات قبل در رابطه با برگزاری نمایشگاه اطمینان دارم نتایج خوبی حاصل خواهد شود.

وی افزود: این نمایشگاه فرصت مناسبی در راستای ارائه ی فعالیت های دستگاههای اجرایی ، بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان  است.

ناصری درخواست کرد : جهت برنامه ریزی و فراهم کردن مقدمات نمایشگاه مذکور بودجه و اعتبارات مورد نیاز پیش بینی و توسط سازمان تامین شود.

مجید پورعیسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی ضمن تاکید بر نهادینه نمودن پژوهش در دستگاه های اجرایی استان،بر ارتقاء جایگاه پژوهشگران و کاربردی نمودن طرح های پژوهشی در راستای حل مسائل و معضلات اساسی استان تاکید و بیان نمود: هفته پژوهش فرصت مغتنمی است که اهمیت پژوهش برای عموم مردم تبیین گردد.

دبیر ستاد پژوهش استان در این جلسه اظهار داشت: با عنایت به اینکه بر اساس اعلام پارک، نمایشگاه دستاوردهای فناوری و شرکت های دانش بنیان در هفته پژوهش در تهران برگزار می گردد لذا تمرکز هفته پژوهش در استان بر اساس برگزاری دو جشنواره دانش آموزی و برگزیدگان پژوهش و فناوری خواهد بود.

رییس سازمان افزود : باید تلاش کنیم تا با حضور فعال دستگاههای اجرایی در نمایشگاه مذکور، انگیزه پژوهش و تحقیق را در دستگاهها ایجاد کنیم .

وی تاکید کرد باید نتایج جلسات قبلی جهت آگاهی از تصمیمات اخذ شده در اختیار اعضا قرار بگیرد و از اعضا خواست تا در مبحث تولید محتوا بسیار کوشا باشند.

پور عیسی تصریح کرد : من معتقدم هر چه بیشتر باید از بحثهای پژوهشی حمایت گردد.

سپس خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند و جانشین رییس ستاد پژوهش استان،با اشاره به جلسه ای که در خصوص برگزاری هفته پژوهش در دانشگاه به انجام رسیده است توضیحاتی را ارائه و نسبت به برگزاری این نمایشگاه ابراز امیدواری نمود.

وی افزود: باید تلاش شود هفته پژوهش با شدت و حدت هر چه تمامتر و با مشارکت فعال دستگاه های اجرایی در استان برگزار گردد. جانشین رییس ستاد پژوهش استان اظهار داشت: پیش بینی شده است در هفته پژوهش تعدادی از پژوهشگران و فناوران برتر استان انتخاب و از آنها تقدیر لازم انجام پذیرد.

در ادامه هر یک از نمایندگان عضو ستاد استانی پژوهش پیشنهادات و برنامه های خود را در رابطه با بزرگداشت هفته پژوهش استان تبیین نمودند.

 

DSC 0153