پنج شنبه     26/تیر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 252

 گزارش تکمیلی خبر 10 آذر 98

جلسه تهیه اسناد اجرایی توسعه کوتاه مدت شهرستان های مرزی استان با حضور رییس سازمان برگزار شد.

پیرو تفاهمات انجام شده با نهاد های حمایتی و در راستای توسعه کوتاه مدت شهرستان های مرزی استان تهیه سناد اجرایی توسعه کوتاه مدت شهرستان های درمیان، زیرکوه، سربیشه و نهبندان در دستور کار سازمان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ یکشنبه 10 آذر 98جلسه ای با هدف تدوین اسناد کوتاه مدت شهرستانهای مرزی استان به ریاست مجید پورعیسی رییس سازمان و با حضور مدیر کلان دفاتر شهری و روستایی استانداری ،فرمانداران و نمایندگان دستگاههای معین تشکیل شد.

 

 

IMG 6580 

شرح مباحث:

 

پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در جلسه بررسی و تهیه اسناد مذکور ضمن اشاره به اهمیت بهره گیری از همه ظرفیت های استانی و ملی در توسعه شهرستان ها به تشریح هدف تهیه اسناد و ابعاد آن پرداخت.

وی با  تاکید بر انجام مهندسی معکوس در اسناد افزود: باید اولویتهای موجود در هر شهرستان مشخص و بر اساس آنها ماموریت و هدف تدیون شود.
در این فرایند با نگاه به پتانسیل ها ، ظرفیت ها و محدودیت های هر شهرستان و احصای شاخص های مرتبط با توسعه کوتاه مدت هر شهرستان و نیز ظرفیت و امکانات مالی و اجرایی نهادهای حمایتی پروژه های موثر در توسعه هر شهرستان در بخش های زیربنایی،عمرانی و اقتصادی معرفی خواهد گردید.

شایان ذکر است تیم هایی متشکل از نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،  دفتر امور روستایی استانداری، معین اقتصادی ،  نهاد حمایتی درشهرستان و معاون برنامه ریزی فرمانداری ها کار تهیه اسناد را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام خواهند رساند.