پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1130

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی به گزارش روابط عمومی سازمان؛ در این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی از تحقق 95 درصدی برنامه های اقتصاد مقاومتی استان در سال گذشته خبر داد و گفت: باید از ظرفیتهای مختلف برای واگذاری طرحهای اقتصاد مقاومتی در استان استفاده کرد.

 

 

محمدهادی آرین در این جلسه اظهار کرد: دستگاههای اجرایی در بسیاری از پیش بینی هایی که در برش استانی برای آنان مشخص شده بود فراتر رفتند. وی ضمن اشاره به ضرورت تدوین سند اقتصاد مقاومتی استان در سال 96 ، ضرورت ارسال برنامه ها توسط دستگاه های اجرایی استان به دبیرخانه ستاد را خاطر نشان نمود. مهندس آرین با بیان اینکه واگذاری طرحها و پروژه ها مورد تاکید ستاد اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: امسال دستورالعمل اجرایی برای واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای با سال گذشته تفاوت دارد. در گذشته کارگروه ساماندهی در سازمان مدیریت بود اما اکنون این جلسات بایستی با مسئولیت خود مدیران دستگاه اجرایی برگزار شود. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی یادآور شد: امسال قرار است یک سامانه مدون برای استان داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم به صورت ماهانه گزارش پیشرفت برنامه های اقتصاد مقاومتی دستگاهها را دریافت کنیم.

در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی استان به تشریح عملکرد خود در سال گذشته پرداختند و موانع و چالش ها در اجرای پروژه ها را بیان نمودند. همچنین مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به تشریح برنامه های این سازمان در سال 96 پرداخت و بیان نمود: هدف این سازمان در سال جدید ایجاد اشتغال پایدار از طریق احیای صنایع دستی روستایی و استفاده از ظرفیت های گردشگری استان است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جانشین رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبي نیز ضمن تاکید بر تقويت شرکت هاي دانش بنيان به عنوان يکي از اركان اصلي اقتصاد مقاومتي، آن را مقوله مهمی که بایستی در دستور كار كليه دستگاه هاي استاني خصوصاً پارك علم و فناوري استان قرار گيرد، دانست. وی، با بیان اینکه فردا از آن جوانان و ايده هاي جديد است، گفت: در آينده نزديک، شرکت هاي دانش بنيان در تقويت و توسعه اشتغال حرف اول را خواهند زد از اينرو، پارك علم و فناوري با حمايت از ايده هاي نو و جلب نظر سرمايه گذاران، شرايط را براي فعاليت بيشتر در اين حوزه مهيا كند.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی