سه شنبه     01/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 122

جلسه‌ بررسی وضعیت پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند برگزار شد.

IMG 6513

دستور کار: بررسی وضعیت پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند

شرح مباحث:

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جلسه‌ بررسی وضعیت پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند و اتخاذ تصمیم به منظور تسریع در اجرا و بهره برداری پروژه مذکور به ریاست مجید پور عیسی رییس سازمان و با حضور  بازرس کل ، رییس دیوان محاسبات ، مدیر کل دفتر فنی استاندری ، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و ساایر دستگاههای مدعو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی برگزار گردید.

ابتدا عباسی مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان گزارشی از کلیات روند اجرای پروژه ، قوانین و مقررات پیمان مربوطه را بیان نمود.

در ادامه هاشمی مقدم ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با تاکید بر این نکته که اتمام پروژه مذکور به لحاظ ملی و استانی حائز اهمیت است جزئیاتی از اقدامات انجام شده تا کنون را ارائه داد.

سپس مدیر اجرایی پروژه و نماینده مشاور بانک اکو در ایران گزارش مختصری از ، کلیات و موقعیت طرح ، روند جذب اعتبار از اکو، میزان پیشرفت پروژه و مشکلات موجود را بیان داشت.

پور عیسی رییس سازمان با توجه به اهمیت پروژه تصفیه خانه فاضلاب بیرجند در سطح استانی و ملی اظهار داشت: باید مسائل به صورت شفاف مطرح شود تا بتوان آسیب شناسی و حل مساله انجام داد.

وی تاکید کرد باید در این راستا از هم اندیشی و تعامل دستگاههای مرتبط استفاده شود. رییس سازمان افزود باید تلاش کنیم ابهامات و سوالات موجود به بهترین شیوه پاسخ داده شود تا مجددا بحثهای کارشناسی انجام و سیاستگذاری صحیح انجام شود.

 گفتنی است هر یک از حاضرین پس از بحث و تبادل نظر پیشنهاداتی را در جهت اتمام پروژه مذکور مطرح کردند .

در نهایت ضمن تاکید بر فعال نمودن پروژه مقرر شد موضوعات و مسایل مختلف پروژه  در جلسات مشترک دیگری مورد بحث و بررسی بیشتر و اتخاذ تصمیم قرار گیرد.

IMG 6509