سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 1441

به گزارش روابط عمومی سازمان؛مهندس آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان حضور یافت .

این کارگروه روز گذشته به رياست استاندار خراسان جنوبی در محل سالن جلسات حوزه استاندار و با حضور دستگاههاي اجرايي عضو کارگروه برگزار گرديد. در اين جلسه گزارشي از آخرين وضعيت پرداخت تسهيلات طرح رونق توليد در استان و وضعيت منابع و مصارف بانكهاي استان ارائه و مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

موهبتی مدیر کل دفتر هماهنگي امور اقتصادي در این کارگروه خواستار تشکيل کميته هاي تخصصي به تفكيك جهت بررسي طرح ها در حوزه كشاورزي و صنعت و معدن بمنظور تسريع در پرداخت تسهيلات شد. وي يكي از مشكلات تسهيلات گيرندگان از منابع طرح رونق را كسر معوقات بانكي بدون اطلاع وام گيرنده توسط بانكها دانست. مدير كل دفتر هماهنگي امور اقتصادي در ادامه با توجه به تاكيدات مكرر صورت گرفته و به منظور حمايت از توليدكنندگان، دستگاه هاي اجرايي را تشويق به خريد كالا و محصولات مورد نياز خود از كارخانجات داخل استان كرد.

سپس استاندار ضمن تشکر از کلیه دستگاههای اجرايي و بانکها در پرداخت تسهيلات طرح رونق توليد در سال گذشته از بانكهاي استان خواست از تمام تجارب مديريتي خود استفاده كنند تا با استفاده از منابع استاني،كشوري و صندوق توسعه ملي تسهيلات مورد نياز طرح رونق توليد پرداخت گردد.

وی در ادامه يكي از مشكلات توليدكنندگان را عدم توجه به بازار صادرات دانست و رفع مشكل در حوزه صادرات را منوط به توسعه روابط تجاري و سياسي دانست.

مهندس پرویزی اظهار داشت: با توجه به ظرفيت پيش بيني شده در بودجه امسال در خصوص تخصيص حداکثر بيست درصد (۲۰%) از اعتبارات تملک داراييهاي سرمايه اي استان در قالب کمكهاي فني و اعتباري با اولويت تكميل و اجراي طرحهاي اقتصاد مقاومتي، دستگاههاي اجرايي به منظور تشويق توليدكنندگان بخشي از اين اعتبار را به منظور كسر سود تسهيلات به توليدكنندگان برتر استان اختصاص دهند.

استاندار خراسان جنوبی در پایان ضمن تاکید بر حمايت از توليدکنندگان، از بانکهاي استان خواست طرح هايي كه در تملك آنها قرار دارد و امكان احياء و يا تبديل آنها به صنايع ديگر وجود دارد را مورد بررسي قرار دهند.