سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1052

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان؛مهندس آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی پنج شنبه گذشته در جلسه شوراي ترافيک استان حضور یافت .

 

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي در این جلسه گفت: با توجه به در پيش بودن ايام تعطيلات تابستاني و آماده شدن حدود ۲۷ کيلومتر از محورهاي مواصلاتي استان، تدابيري پيشبيني شود تا تحويل قطعي اين مسير ها توسط كارفرما و پيمانكار، به صورت موقت اين مسيرها زير بار ترافيكي قرار گيرد.

محمد فرهادي با اشاره به پيش رو بودن تعطيلات عيد فطر و اتمام سال تحصيلي و آغازسفرهاي تابستاني در روزها آتي، خاطر نشان ساخت: دستگاه هاي متولي در امر تسهيلات سفر نظير راهنمايي و رانندگي، حمل و نقل و پايانه ها و راه شهرسازي پيگيري هايي از گذشته در خصوص آماده سازي محورهاي مواصلاتي داشته اند که لازم است اين تدابير مجددا مورد بازبيني و اصلاح قرار گيرند.

وی یکی از مسائل و مشکلات در ترددهاي برون شهري را استفاده از خودروهاي عمومي دولتي دانست و تصريح کرد: براي استفاده از خودروهاي دولتي عمومي، هماهنگي لازم بين حمل و نقل و پايانه هاي استان با دستگاه ذي ربط به عمل آمده سپس اجازه تردد برون شهري صادر شود. رئیس شورای ترافیک استان، با تاکيد بر ضرورت ايجاد و تقويت هماهنگي مابين اورژانس ، پليس راه، هلال احمر و ساير دستگاه هاي عضو شوراي ترافيک جهت ارائه خدمات مطلوب به مسافرين افزود: شركت پخش فراورده هاي نفتي ضمن تشديد نظارت ها، نسبت به آماده بودن ظرفيت پمپ هاي بنزين در سطح جاده هاي استان اطمينان حاصل كنند.

فرهادی، در پایان با اشاره به ضرورت در دستور کار قرار گرفتن ارتقاء کیفي راه هاي استان، تصريح کرد: ايمن سازي بلوار پيامبر اعظم شهر بيرجند با توجه به تصادفات متعدد رخ داده در آن، در دستور كار شهرداري و ديگر ارگان هاي مربوطه قرار گيرد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی