دوشنبه     31/شهریور/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 361

IMG 6218

 

موضوع: بررسی اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای منتخب شهرستان خوسف

شرح مباحث:

جلسه هم اندیشی اشتغال با موضوع بررسی اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای منتخب شهرستان خوسف روز پنجشنبه مورخ23 آبان 1398 به ریاست مجید پور عیسی رییس سازمان و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی در محل سالن سالن شهید بهشتی  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ در ابتدای جلسه خطیب، مجری مطالعات تدوین اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستایی در شهرستان خوسف گزارشی از نحوه تدوین اسناد ارائه نمود و در ادامه اسماعیل نژاد ضمن تحلیل وضعیت موجود این روستاها، برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت توسعه اقتصادی این روستاها را ارائه نمود.

 کشاورزی (تولید، پسته و عناب)، دامداری (پرورش دام سبک، شترداری، پرورش مرغ بومی ) خدماتی-گردشگری (توریسم مذهبی و کویرنوردی)، صنعتی و معدنی (فراوری معدنی طلا، مس و آهن) به عنوان مهم ترین مزیت های اقتصادی دهستان عنوان شد.

همچنین قابليت بالای اين منطقه در زمينه توسعه گياهان دارويي علاوه بر توسعه اشتغال در اين محدوده به عنوان يکي از اساسي ترين راهبردهای حفظ و احياء منابع طبيعي روستاهای منطقه خوسف معرفی شد. همچنین عنوان شد با عنایت به ساختار معيشتي متکي بر دامداری، در راستای ايجاد تعادل ميان دام و مرتع در منطقه ضرورت دارد دامداریهای پراکنده در قالب شهرک ها و مجتمع های دامپروری تجميع گردند.

 در این جلسه پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن اشاره به مستندات و الزامات اجرای این مطالعه نظیر جزء 1 بند الف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تأکید نمود و اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی تدوین شده جمع بندی و در قالب اسناد لازم الاجرا به دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها ابلاغ خواهد شد.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و تشکل های بخش خصوصی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص اسناد بیان کردند. 

مصوبات:

IMG 6217

IMG 6221