سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1098

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبیبه گزارس روابط عمومی سازمان؛مهندس آرین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی در کارگروه بانوان و خانواده استان که روز گذشته در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان جنوبی برگزار شد،حضور یافت .

 

 

معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي در این جلسه گفت: اينکه اغلب طلاق ها در چهار سال اول زندگي هاي مشترك رخ مي دهد نشان از نبود و يا كمبود تحمل شرايط سخت و يا اخلافاتي است كه به طور طبيعي در بين زوجين وجود دارد. محمد حسيني، با بيان اينکه بسياري از اقدامات در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي به دليل جزيره اي عمل کردن دستگاه هاي متولي به نتيجه نمي رسد ، افزود: رسيدن به نقطه مطلوب در اين زمينه، نيازمند نگاه جمعي و تلاش همه دستگاه هاي اجرايي در كنار همراهي و همكاري جامعه و خانواده ها است.

وی بابیان اینکه افزايش تاب آوري اجتماعي در گرو اطلاع رساني و فرهنگ سازي درست دستگاه ها و خانواده ها است، افزود: بايد از تعدد کارگروه ها ، کميسيون ها و كميته هايي كه در زمينه هاي مختلف شكل گرفته كاسته شده و در عوض به اثربخشي و كارايي آنها افزوده شود تا بتوان به نتايج مورد نظر دست يافت.

معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي، با بيان اينکه نگاه سخت افزاري به مباحث اجتماعي و فرهنگي رافع مشکلات در حوزه هاي اجتماعي نخواهد بود، افزود:

بخش اعظمي از برخورد با مباحث و موضوعات فرهنگي و خانواده سخت افزاري و از سر رفع تکليف است؛ از اين رو كمتر به نتيجه مورد نظر دست پيدا خواهيم كرد.

حسینی، با بیان اينکه بايد تلاش کنيم تا فرهنگ تحمل سختي ها و تاب آوري اجتماعي در جامعه خصوصاً نسل جوان نهادينه شود ، افزود: يکي از مهمترين راه هاي رسيدن به اين مقصود، ترويج فرهنگ قناعت و ساده زيستي است؛ چيزي كه اين روزها كمتر مورد توجه قرار مي گيرد. وی ادامه داد: نباید به گونه ای برخورد کنيم که رفع تمامي مشکلات را منوط به اقدامات دولت و تخصيص اعتبار كنيم؛ بلكه بايد تلاش كنيم تا از ظرفيت سمن هاي فعال در اين زمينه و نيز مشاركت خانواده ها نهايت استفاده صورت گيرد.

وی ترویج فرهنگ گذشت در خانواده ها را از دیگر نکات مهم در اين رابطه برشمرد و خاطر نشان ساخت: مشاوره هاي قبل، حين و بعد از ازدواج بسيار مهم است؛ مشروط به اينکه اين مشاوره ها کاملاً كاربردي و مطابق با شرايط روز بوده و از افراد نخبه ، صاحب نظر و دلسوز در اين زمينه استفاده شود تا اثربخشي لازم را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي ، توسعه آموزش هاي عمومي را مورد تاکيد قرار داد و افزود: آشنايي افراد جامعه و خانواده ها باحقوق عمومي، حقوق مدني و حقوق شهروندي خود مي تواند رافع بسياري از مشکلات اجتماعي خصوصاً در حوزه خانواده باشد.

حسینی، توسعه ورزش بانوان را مورد تاکید قرار داد و افزود: بايد با بکارگيري روش هاي جديد و استفاده از خلاقيت و نيز ارائه راهکارهاي اجرايي ، توسعه ورزش بانوان مورد تاكيد قرار گرفته و به مرحله اجرا گذاشته شود

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی.